koncert

BANNED FROM UTOPIA - Frank Zappa's music performed by his original musicians

koncert

BANNED FROM UTOPIA - Frank Zappa's music performed by his original musicians

BANNED FROM UTOPIA - Frank Zappa's music performed by his original musicians - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Muzycy Franka Zappy zagrają w hołdzie Mistrzowi we Wrocławiu!

Banned From Utopia, zespół stworzony przez muzyków współpracujących z Frankiem Zappą grający muzykę Mistrza, wystąpi we Wrocławiu!
Jedyny w Polsce koncert odbędzie się 10 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1 w ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje”.

Frank Zappa (21 grudnia 1940 - 04 grudnia 1993) jest jednym z najważniejszych kompozytorów XX wieku. Jego dzieła liczą ponad osiemdziesiąt płyt i jest to zdecydowanie najbardziej obszerny i wszechstronny zbiór w całej generacji muzyki rockowej - obejmujący również jazz a także awangardę muzyki współczesnej i orkiestrowej.

W 1966 roku Zappa wydał swój monumentalny "Freak Out", stając się pierwszym artystą w historii, który zadebiutował podwójnym albumem. W roku 2016 minęło pięćdziesiąt podróży Ziemi wokół Słońca odkąd Zappa wszedł na wielką scenę. Jest to bez wątpienia odpowiednia rocznica do uznania jego ogromnego dorobku! A któż lepiej nadaje się do odtworzenia jego twórczości, jak nie niesamowici muzycy, których sam Zappa zwerbował do swojego zespołu?

Banned From Utopia - nawiązując do albumu Franka Zappy "The Man From Utopia" - to zespół składający się z jego najbardziej popularnych współpracowników. Są wśród nich Ray White i Bobby Martin, dwaj główni wokaliści, którzy cieszyli się zaufaniem mistrza przez wiele lat. A także Tom Fowler - człowiek, który po współpracy z Frankiem stał się przez ponad dekadę ostatnim basistą Ray’a Charlesa.

Banned From Utopia zadowoli koneserów, a ciekawskich zamieni w gorliwych fanów twórczości Franka Zappy. Grając na niezliczonych albumach wspólnie z mistrzem, muzycy wirtuozerskiego zespołu potrafią w idealny sposób wykonać klasykę z wszystkich epok twórczych ich niestrudzonego mentora. Autentyczny przekaz sceniczny w pełni oddaje głęboką historię muzyczną Franka Zappy. W dalszym ciągu potrafią to zrobić na scenie. I nie ma lepszego sposobu, aby zbliżyć się do oryginału!

Zespół Banned From Utopia wystąpi we Wrocławiu w składzie:

RAY WHITE – vocals, guitar
Frank Zappa 1976 - 84 / Edwin Hawkins Singers, Zero

ROBERT (BOBBY) MARTIN – vocals, keyboard, saxophone, French horn, harmonica
Frank Zappa 1981 - 88 / Ella Fitzgerald, Etta James, Wilson Picke tt, Eric Burdon, Leo Kottke, Prince, Stevie Nicks

TOM FOWLER –bass, violin
Frank Zappa 1973 - 78 / It's A Beautiful Day, Captain Beefheart, Jean - Luc Ponty, Ray Charles, Steve Hackett, Hildegard Knef, Elton John

ALBERT WING – saxophones, flute
Frank Zappa 1987- 88 / Johnny "Guitar" Watson, Diana Ross, Flo & Eddie, Rosanne Cash, Shuggie Otis, George Benson

JOEL TAYLOR – drums
Stanley Clarke, Allan Holdsworth, Al Di Meola, Robben Ford, Herb Alpert

ROBBIE MANGANO – guitar
The GrandMothers Of Invention, Sean Lennon

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: BANNED FROM UTOPIA - Frank Zappa's music performed by his original musicians

Robbie Mangano gigant! chyba jeden z najlepszych gitarzystow, ktorych widzialem na zywo, a paru ich bylo... ze strony widowni wg mnie lewa strona sceny wygrala z prawa. Srodek (Ibanez/Gibson ESB(?)) i perkusja - podobala mi sie. bas mnie troche zawiodl. klawisze odegraly 'swoje', nic nie poczulem. jesli ten post sie pojawi i ktos z widzow/uczestnikow chce, zapraszam do dyskusji.
PedroDeVisco 11.10.2016 21:20
Świtna muzyka. Muzycy perfekcyjni (prawie jak u Zappay). Byłem na jego koncercie w 1984 więc trudno po tylu latach porównywać, po za tym wtedy to było COŚ! No i mieli znacznie lepszego akustyka, który potrafił nagłośnić "rurę" akustyczną i wszystko było słyszalne. Niestety na tym koncercie nie wszystko. Może po prostu za głośno i przesterowane.
R.Zappa 11.10.2016 13:44

Polecane z kategorii koncert