koncert

BARWINOK - koncert ukraińskiego zespołu ludowego

koncert

BARWINOK - koncert ukraińskiego zespołu ludowego

BARWINOK - koncert ukraińskiego zespołu ludowego - Bilety na koncert

6 lutego godz.18.00

Rewelacyjny zespół ludowy z ukraińskiej Winnicy ponownie zawita do Raciborza.

Fantastyczne układy taneczne i niesamowita sprawność młodych tancerzy, przeradzają siw niezwykłe widowisko. Młodzi Ukraińcy nie tylko świetnie tańczą, ale też śpiewają. W swoim repertuarze mają także polskie pieśni. Swoje występy urozmaicają także grą na bębnach. Momentami na scenie pojawia się aż 60 tancerzy!

Będzie to druga wizyta zespołu Barwinok w Raciborzu. Ukraińcy ponownie przyjadą na zaproszenie szefowej Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło", Aldony Krupy-Gawron. Poprzednio gościli w czerwcu 2018 roku podczas raciborskiego festiwalu "Śląsk - Kraina Wielu Kultur". Wówczas wywołali ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców i stąd też ponowny ich przyjazd na ziemię raciborską.

Tancerze z zespołu "Raciborzanie" należącego do SKZR "Źródło" dwukrotnie brali udział w festiwalu organizowanym przez Barwinok. Przyjaźń polsko-ukraińska między tymi zespołami nawiązała w 2016 roku podczas festiwalu w rumuńskim Jassy.

Barwinok to najlepszy młodzieżowy zespół na Ukrainie, nagradzany wielokrotnie poza granicami kraju. Ich występy są cenione nie tylko na Ukrainie i w Polsce, ale także w całej Europie.

Honorowane są raciborskie karty: ,,Senior 60+'', ,,Rodzina +''

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje BARWINOK - koncert ukraińskiego zespołu ludowego

Super !!! Przyjadę za rok w zwiększonym składzie :-)
Świetny występ
Dzień dobry. Liczba gwiazdek jest za mała, by wyrazić podziw dla zespołu Barvinok i dla jego " Anioła Stróża" Piotra. Chylę czoła przed wszystkimi. To właśnie "wschodnie" dzieci i młodzież ma na ustach zawsze uśmiech i pozytywną dumę , że należą do swojego kraju, swojej ojczyzny i mogą kultywować swoją tradycję i regionalizm a tym samym rozsławiać swój kraj za granicą. Dzięki współpracy jaka prowadziłam z Kamieńcem Podolskim moje serce na pół jest podzielone pomiędzy Polske a Ukraine. Czekam na następny koncert. Pozdrawiam Ilona

Polecane z kategorii koncert