Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

BLADE LOKI + supporty

koncert

BLADE LOKI + supporty

BLADE LOKI + supporty - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

BLADE LOKI zagrają w Starej Piwnicy!

Zespół BLADE LOKI zagra 8 kwietnia w klubie muzycznym Stara Piwnica przy ul. Krupniczej 15.

Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą 25-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej - piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Anety Adamek sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

Zespół powstał we Wrocławiu w 1992 roku, a już 3 lata później płytą „Młodzież olewa” zapewnił sobie tytuł „Debiut roku”. Kolejne krążki - „Blada płyta” oraz „Psy i koty” – stały się z kolei przepustką do występu na Przystanku Woodstock. Prawdziwy sukces przyniósł muzykom jednak czwarty album „...no pasaran” i to od momentu jego wydania kariera Bladych Loków zaczęła błyskawicznie nabierać tempa. Zespół dwukrotnie pojawił się w programie „Kuba Wojewódzki Show”, a tytułowy utwór z ostatniego wspomnianego albumu można usłyszeć na składance „Bez obciachu” obok kawałków Hey czy Abradaba. Ugruntowana pozycja w czołówce polskich grup alternatywnych stała się motywacją do dalszych działań - w 2009 roku ukazała się piąta płyta „Torpedo Los”, gdzie obok Agaty Polic do współpracy zaproszona została Agnieszka „Majka” Niemczynowska.
Ostatnim jak dotąd studyjnym albumem w dorobku zespołu jest „FRUUU”. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.
W 2014 roku, po 14 latach współpracy, z bladej ekipy odeszła Agata Polic. Jej miejsce zastąpiła Aneta - wulkan energii z mocnym głosem. Obecnie grupa intensywnie pracuje nad nowym materiałem by w 2017 wejść po raz kolejny do studia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: BLADE LOKI + supporty

Profesjonalnie zorganizowany koncert. Byłem pierwszy raz i dlatego tylko 3 gwiazdki w "nowości w programie"
tomaszfilipczak 14.03.2016 13:17

Polecane z kategorii koncert