koncert

Basia Stępniak - Wilk

koncert

Basia Stępniak - Wilk

Basia Stępniak - Wilk - Bilety na koncert

Basia Stępniak–Wilk - szalenie utalentowana, śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa, dziennikarka prasowa i radiowa; lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. Wielokrotnie nagradzana na licznych konkursach i przeglądach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, a także otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuki estradowej.

Basia Stępniak-Wilk wydała cztery płyty autorskie – „O obrotach", „Słodka chwila zmian”, „Obce kraje" i „Przywidzenia”. Jej piosenki pojawiły się też na wielu płytach "składankowych".
Basia Stępniak-Wilk jest autorką książki dla dzieci „Tulisia", za którą otrzymała II nagrodę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom w prestiżowym konkursie im. A. Lindgren (2007 r.) oraz tomiku wierszy „Tyle nieba " (2011r.).

Na program piosenki autorskiej składają się zarówno najbardziej znane piosenki jak „Bombonierka”, „Słodka chwila zmian”, „Futerko”, „Obce kraje", a także wiele nowych utworów z ostatniej płyty np. „U Barbary”, „Przywidzenia”, „Nie szkodzi”.

Niezwykle pięknie brzmiący głos, doskonałe teksty pisane ze smutku, z gniewu, ale też dla zabawy i łatwo wpadająca w ucho muzyka sprawiają, że piosenki Basi Stępniak-Wilk zaspakajają nawet najbardziej wyszukane gusta słuchaczy.

www.basiastepniakwilk.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Basia Stępniak - Wilk

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert