Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

koncert

Bezimienni / Paragraf 64

koncert

Bezimienni / Paragraf 64

Bezimienni / Paragraf 64 - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Bezimienni - polska grupa hip-hopowa, która powstała w Bytomiu 2004 roku z inicjatywy Marcina Ostrowskiego (Ostry) i Adriana Sfory (Ryjek).
Chłopaki współpracowali z takimi osobami jak: Sokół (WWO), Juras (WSP), Bosski Roman (Firma), HST(Czarne Złoto), Joka (Kaliber 44), Bzyker (JWP), Siwers (JWP), Fu (Zipera), Tony, VNM, Hades (HiFi Banda), Lukasyno (NON Koneksja), Egon (NON Koneksja), Małolat, Katarzyna Moś oraz grupami TeWu, Dym Knf.
Mimo dość późnej daty powstania duet udzielał się od roku 1997 w takich grupach jak: Motywacja, Młoda Krew, czy EMT Skład.
Na przełomie 2004/2005 roku powstał ich debiutancki nielegalny album "Verba Veritatis", na którym znalazło się kilka ciekawych pozycji, m.in. ?Lustro?, do którego powstał amatorski teledysk poskładany przez Ostrego, utwór "Garda" który przypodobał sobie Mistrz Świata federacji WBC Damian Jonak, jako muzykę grzejącą go do walki oraz hymn górników "Czarny chleb".
Kolejnym krążkiem, już legalnym została produkcja 2006 roku "Granda" wydana przez bytomską wytwórnię Box Music. Klipy promujące tą płytę to "Garda" oraz "Ostrybit prezentuje". W roku 2008 został wydany ich trzeci krążek "Walka" pod wydawnictwem Box Music, w całości wyprodukowany przez Jot - wu. Promowany był on videoklipami do utworów "Strych", czy "Bezimienni 3".
Na tej płycie poza okolicznymi wokalistami można już było usłyszeć gości z Polski.
Po wydaniu tego krążka Ostry i Ryjek oficjalnie zaprzestali współpracy z wytwórnią muzyczną Box Music oraz z udzielającym się na wcześniejszych produkcjach Marą.
W 2010 roku Ostry został właścicielem wytwórni muzycznej oraz firmy odzieżowej KLINCZ. Pomimo wielu udanych koncertów, na które przybywali licznie ich słuchacze, Bezimiennym nie udało się jeszcze zagrać w komplecie, poza jedynym koncertem w zakładzie karnym w Opolu. W 2011 roku powstał kolektyw Klincz Banda skupiający ze sobą wielu ludzi nie tylko z branży muzycznej, należą do niej sportowcy, muzycy, malarze, graficy jak i osoby zaprzyjaźnione z zespołem.
Od roku 2010 chłopaki pracowali nad ich najnowszym projektem "Co mnie nie zabije to mnie wzmocni", który ukazał się w grudniu 2011 roku.

PARAGRAF 64
Zespół muzyczny, założony z więźniów przebywających w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelach Opolskich.
Zespół tworzy czterech osadzonych, Maciej J. "Święty" Adrian S. " Ryjek" Mariusz S. "Kiler" Andrzej K. "Dziki", grających muzykę będącą połączeniem rocka z hip-hopem.
W obecnym składzie PARAGRAF 64 istnieje od 2013 r. i jest kontynuacją utworzonego wcześniej na terenie Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich innego zespołu.
Projekt utworzenia i reaktywacji zespołu muzycznego powstał podczas realizacji autorskiego programu "Muzyczna podróż w czasie",
który na trwale wpisał się w szeroki wachlarz prowadzonych zajęć resocjalizacyjnych na terenie strzeleckiej "dwójki".
Mają w swoim repertuarze ponad 30 utworów autorskich, zróżnicowanych muzycznie w których wymieszany jest mocny rock z hip-hopem ale i pełne ciepła rockowe ballady, które chwytają za serce najtwardszych.
Zbierają bardzo dobre recenzje na koncertach i festiwalach. Już w tej chwili mają liczną grupę fanów w Fundacji Sławek, wśród studentów resocjalizacji, rodzin i bliskich i ludzi którzy w nich uwierzyli i wspierają ich mocno. Zespół w czerwcu tego roku wydał debiutancką płytę pod tytułem "Mój Anioł Stróż?.
Płyta nie różniła by się znacząco od innych wydawnictw na rynku muzycznym, gdyby nie fakt, iż została w całości stworzona przez osadzonych z Zakładu Karnego nr. 2 w Strzelcach Opolskich. Wydawcą płyty jest Fundacja Sławek, koproducentem i fotografem Aneta
Zalejska, a producentem muzycznym Janusz Yanina Iwański.

Zespół PARAGRAF 64 wspierając swoją twórczością muzyczną projekt, który powstaje wspólnie tworzony z pomysłu autorki prototypów książek dla dzieci niewidomych Patrycji Zalejskiej, Fundacji Sławek jak i Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich dotyczący tworzenia książek przeznaczonych dla dzieci niewidomych i słabowidzących zamierza prowadzić podczas każdego koncertu zbiórkę środków na pokrycie kosztów materiałów potrzebnych do powstawania książek dotykowych tworzonych przez osadzonych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Bezimienni / Paragraf 64

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert