koncert

Błażej Król/Patrick the Pan

koncert

Błażej Król/Patrick the Pan

Błażej Król/Patrick the Pan - Bilety na koncert

BŁAŻEJ KRÓL / PATRICK THE PAN

BŁAŻEJ KRÓL to już instytucja na polskiej scenie. Wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR. Od tego czasu wszystkie płyty z jego udziałem lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.

Przestrzenne brzmienie Króla przywodzi na myśl the XX oraz bohaterów atmosferycznego popu lat 80-tych, a brzmienie uzupełnia rozpoznawalny od pierwszej chwili wokal oraz teksty należące do ścisłej czołówki w rodzimej muzyce. Elementy te odnajdziemy zarówno na wydanym w zeszłym roku "Nielocie" oraz nagranym w tym roku dla Kayaxu "Wiju". Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla
pozostaje pozycją na wskroś autorską.

Koncerty Króla to misternie zrealizowane widowisko, w którym piosenki z płyt nabierają nowego życia, a wypracowane przez muzyków brzmienie sprawdza się zarówno na dużych estradach jak i w ciasno wypełnionych klubach. Ta wysoka forma zaowocowała zaproszeniami na najważniejsze sceny w kraju, choćby Open'er, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka czy Electronic Beats oraz nagraniem koncertowym dla cyklu TVP "Made In Polska".

W 2015 roku przyznano Królowi Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego za dotychczasową twórczość. Jej wręczenie odbyło się podczas gali 19 grudnia ub. r. w Toruniu.

PATRICK THE PAN - Amerykanie z podziwem mówią o takich: self-made man.
Piotr Madej skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju, ale to wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a w dalszej kolejności media i publiczność najważniejszych festiwali, od Open?era po OFF. Nic dziwnego: takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza. "...niczym jak liśćmi" rozwija to, co zostało zapoczątkowane przez Patricka na jego debiutanckim albumie.

"Dużo się zmieniło w mojej głowie od czasu mojej debiutanckiej płyty. Zacząłem bardziej wierzyć w siebie, w swoje możliwości i w swoją muzykę. Zacząłem też odczuwać silną potrzebę zmiany, odświeżenia muzycznego wizerunku, delikatnej zmiany kierunku rozwoju. Nie mówimy o rewolucji w stylu sprzedaj-gitarę-kup-sampler, jednak nabrałem potrzeby by włożyć w muzykę inny rodzaj energii. Płyta "...niczym jak liśćmi" to efekt tych świadomych, ale nieprzymuszonych zmian. Rozwinąłem się i nauczyłem lepiej wyrażać swoje szerokie muzyczne horyzonty. Nie jest tak, że ta płyta to nowy Patrick. Ta płyta to inny Patrick. Na "...niczym jak liśćmi" idę w innym kierunku, ale przy tym też absolutnie nie zapominam skąd idę. Śmiem twierdzić, że nie jestem już zagubionym i nieśmiałym chłopcem z gitarą - jestem facetem, który w muzyce wie czego chce i robi to." - mówi Patrick the Pan.

PARTNER CYKLU 5STANCJA - PZU

PATRONAT MEDIALNY: Rock Radio, Muzodajnia, AMS, portal repka.pl - Republika Kobiet,

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Błażej Król/Patrick the Pan

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert