Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Brenda Boykin featuring Club des Belugas

koncert

Brenda Boykin featuring Club des Belugas

Brenda Boykin featuring Club des Belugas - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

VII Ladies’ Jazz Festival 2011

Brenda Boykin
Wokalistka zespołu Club des Belugas
Brenda Boykin jest jedną z najwspanialszych współczesnych amerykańskich artystek jazzowych. Powtarzając za Lee Hildebrand´s (krytykiem muzycznym): „to najbardziej autentyczny twórczy głos tego pokolenia”. Piosenkarka do 2004 roku mieszkała w San Francisco, a następnie przeniosła się do Wuppertal w Niemczech, gdzie mieszka do dziś. Brenda uczestniczyła w wielu słynnych festiwalach jazzowych takich jak Monterey, Umbria czy Montreux, na którym otrzymała nagrodę dla najlepszej wokalistki 2005 roku. Koncertowała we Francji, w Meksyku, w Nowej Zelandii, w Japonii oraz oczywiście wiele razy w USA i Niemczech. Od 2005 roku jest wokalistką „Club des Belugas“ znanego niemieckiego zespołu Nujazzowo-soulowego.
W październiku 2008 roku ukazała się najnowsza płyta Brendy “Chocolate & Chili”, która jest jej pierwszą płytą solową wyprodukowaną w Europie i równocześnie osiemnastym solowym albumem w jej karierze. BBC umieściło tę płytę w dziesiątce najlepszych płyt 2008 roku.

Grażyna Auguścik
Jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnych zespołów. Przez wielu amerykańskich krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Stworzyła własny, rozpoznawalny styl interpretacji wokalnej.
Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty ”Sunrise Sunset” w 1988 roku trafiła do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymała w 1992 roku rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau.
Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie koncertuje, nagrywa własne płyty, bierze udział w wielu projektach nagraniowych innych artystów. Nagrała, wyprodukowała i wydała do tej pory trzynaście płyt solowych, co najmniej drugie tyle jako gość, a kolejne to remixy z wykorzystaniem jej głosu.
Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni. Współpracowała z artystami takimi jak : Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester i wielu innych.
Każda z jej płyt jest wydarzeniem artystycznym. Brała udział na wielu festiwalach w USA i na świecie, takich jak: Chicago Jazz Festival, Chicago World Music Festival, Fujitsu Concord Jazz Festival, Ellite Jazz Festival i wielu innych wydarzeniach muzycznych. Jej koncert, z muzyka Chopina, który odbył się w roku 2010 w Millennium Park w Chicago, zgromadził dziesięciotysięczną widownię i uznany został przez Chicago Tribune za jeden z Dziesieciu najlepszych koncertów ostatnich trzydziestu lat obok Milesa Davisa, Elli Fitzgerald, Franka Sinatry, Wintona Marsalisa.

7 maja 2011 roku w konsulacie Polskim w Chicago odbyła się uroczystość przyznania Grażynie Auguścik tytułu Wybitnego Polaka 2010 roku organizowanego przez Fundację „Teraz Polska”

Paulinho Garcia
Urodził się w Brazylii, a od 30 lat mieszka w Chicago. Komponuje, gra na gitarze i śpiewa. Karierę muzyczną rozpoczynał już w wieku dziewięciu lat. Jest jednym z najwybitniejszych wykonawców muzyki brazylijskiej.
Koncertował w wielu krajach na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat, wspólnie z saksofonistą Gregiem Fishmanem tworzą duet ”Two for Brazil”. Garcia regularnie koncertuje również z wyśmienita flecistką Julie Koidin, wspolpracował z Altamiro Carrilho, Marią Teresą Madeira, Judy Roberts i wielu innymi. Wydał 11 płyt, które cieszą się dużą popularnością na obu kontynentach amerykańskich.
Grażyna Auguścik współpracuje z Paulinho Garcia już od 10 lat. Ich koncert w ramach festiwalu „Ladies’ Jazz Festival 2011” będzie światową prapremierą koncertową materiału z ich najnowszej, już czwaretj nagranej wspólnie płyty, która ukarze się pod koniec września, na której znajdą się piosenki zespołu The Beatles, w niezwykłych, latynoskich aranżacjach - na gitarę i dwa głosy.
Grażyna Auguścik o muzyce, którą tworzy z Paulinho Garcia:
„Nasza muzyka z "krainy łagodności" uspakaja, relaksuje. Jest nareszcie chwila ciszy, o którą coraz trudniej dziś w muzyce - melancholijnie i dobrze. Wydawałoby się, że muzyka brazylijska to przede wszystkim bomba energetyczna z ogniem. Owszem, jest tak w wielu przypadkach. W naszym to energia nasycona słońcem, która leczy.”

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Brenda Boykin featuring Club des Belugas


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert