koncert Bułat Okudżawa

Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy

koncert Bułat Okudżawa

Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy

Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy - Bilety na koncert

Bułat Okudżawa był głosem pokolenia. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość, tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Mandalian, Witold Dąbrowski i poeci związani ze Studenckim Teatrem Satyryków. Pieśni Bułata Okudżawy już od lat 60-tych wykonywali najwięksi i najlepsi Polscy aktorzy. Okudżawa zresztą nigdy nie ukrywał swojej ogromnej sympatii do Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Zapraszamy na koncert pełen emocji i wzruszeń, podczas którego usłyszycie Państwo najważniejsze i najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy.

"Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady" to jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory. Będzie można usłyszeć np.: Piosenkę o niebieskim baloniku, Wybaczcie piechocie, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, legendarną Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Ostatni trolejbus, Piosenkę o Arbacie, Wańkę Morozowa, Puszkina i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Państwa 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych w najlepszym poetyckim, aktorskim i muzycznym wydaniu przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.

W maju 2017 roku nakładem Wytwórni MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem "Krótka płyta o Okudżawie". To album z piosenkami Bułata Okudżawy nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko "Modlitwa" czy "Puszkin", można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. "Piosenkę o młodym huzarze" w znakomitym polskim tłumaczeniu. Płyta ta szczególnie przypadła do gustu Pani Oldze Okudżawie, wdowie po legendarnym bardzie - i została umieszczona w zbiorach muzeum Bułata Okudżawy w Moskwie jako jeden z eksponatów - obok płyt, które nagrał sam mistrz.

Zespół Piramidy był ponadto dwukrotnie (2018, 2019r.) zaproszony z koncertami do Moskwy przez Panią Olgę Okudżawę. Muzycy wystąpili obok największych rosyjskich aktorów i pieśniarzy w koncercie galowym poświęconym Bułatowi Okudżawie, w jednej z największych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata - w Sali im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Koncerty transmitowane były na żywo w telewizji w kilku krajach.

Program wykonują:

Piotr Kajetan Matczuk

Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Szlakiem Bardów". Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we Frankfurcie, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg, w Zurichu, na Litwie - w Solecznikach i w Wilnie oraz w Rosji - w Moskwie w Sali Koncertowej im. Piotra Czajkowskiego. Akompaniował w Teatrze Ateneum w Warszawie. Autor muzyki do monodramu "Życiorys" w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. "Bard" w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2).

Artur Chyb

Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.

Tomasz Imienowski

Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy projektami muzyki bluesowej. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Ceniony jest przede wszystkim za świetny "drive" i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (USA, Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Szwajcaria, Chorwacja, Litwa, Czechy). Koncertował także w radiu i telewizji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy

Koncert udany, b. dobry kontakt z publicznością
Świetne wydarzenie! Kameralne, pełne emocji i wzruszeń. Bardzo miły wieczór.
Piękny występ, dziekuje.
udany występ
stasiu52 16.10.2021 19:06
Barwny i niezwykle udany koncert. Profesjonalne wykonanie i nietuzinkowe prowadzenie.
Znakomity występ, świetni muzycy. Okudżawa w bardzo przyjemnej aranżacji.
Wspaniały koncert, wykonawcy wielka klasa i kultura,.
Super koncert, wspaniali wykonawcy, nie możemy się doczekać następnego koncertu.
Występ starannie i profesjonalnie przygotowany, miłe wrażenia, piękna muzyka. Gorąco polecam.
Bardzo porywający występ. Dobre prowadzenie koncertu. Dobrze wybrane utwory. Jesteśmy pełni zachwytu. Czas upłynął szybko i w dobrej atmosferze. Polecam. Chętnie pójdę na koncert, który zespół zaprezentuje u nas w październiku z piosenkami Wysockiego.
Super, polecam każdemu , wykonanie na wysokim poziomie.
Super koncert więcej takich
Muzycznie ok, atmosfera na sali lekko drętwa
Uwielbiam piosenki Bułata Okudżawy , są mądre, z piękna muzyką. Zespół Piramidy świetny, przy tym sympatyczny śpiewający Piotr Kajetan, gitarzysci niesamowici.
znakomity, rewelacyjny koncert :) brawo Panowie!
Wspaniały koncert! Pan Piotr czarował głosem zarówno śpiewając jak i mówiąc.
Bilety zakupione dla rodziców. Ogólnie koncert bardzo się podobał chociaż zaskoczyła interpretacja...Okudżawa w wersji rockowej trochę to nie pasuje.
Fajnie, jak to w Bogarcie !
Klimatyczny klub.Niesamowita zmysłowa atmosfera.Piękny występ.Jestem pod wielkim wrażeniem.
Bardzo ciekawy występ, mam nadzieję, że Piramidy jeszcze zagoszczą w Klasztorze
Bardzo fajny koncert.
Okudżawa...Uwielbiałam Go w oryginale. Nie bardzo mogłam sobie wyobrazić, jak przedstawią Jego twórczość, tak balladową i przejmującą, młodzi polscy wykonawcy. W dodatku zupełnie mi nieznani. Było świetnie! Zabrałam ze sobą dziewczynę, która o Mistrzu Bułacie nie miała zielonego pojęcia oraz przyjaciółkę, tak samo zakochaną w starych i klasycznie wykonywanych utworach. Wszystkie byłyśmy w szoku! My,starsze, że tak też można, młodsza, że takie fajne. Nigdy by się nie spodziewała, że to takie energetyczne może być. My to samo!!!Zaskoczone niektórymi aranżacjami, śpiewające jednak z chłopakami! Nawet po rosyjsku...Toż my uczyłyśmy się tego języka tyle lat...Teraz to jeden z tych, które zawsze rozumiem, mogę mówić i inni nam go zazdroszczą. Te nowe wykonania bardzo się podobały, lider dobry w rosyjskim i wyszłyśmy zatem wszystkie bardzo zadowolone. Dziękujemy!
Koncert był fantastyczny!!! Klub powinien coś zrobić z toaletami, byłam z gośćmi z Francji - wstyd po prostu.
Ładnie chłopaki grali
Koncert rewelacja, piękne interpretacje piosenek Okudżawy.
Swietny koncert , dobry kontakt z publicznoscią.Wysoki poziom muzyczny,wspaniałe wykonanie solisty.
Po pierwsze - świetne nagłośnienie. Ne wiem, jak jest to możliwe w tak kameralnej sali, ale po raz kolejny jestem pod wrażeniem. Po drugie - to był fenomenalny koncert. Okudżawa w całkiem energetycznej, niemal rockowej aranżacji (choć refleksyjnie też bywało). Polecam muzyków, warto chodzić na ich koncerty!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert