koncert COMA

COMA - Game Over

koncert COMA

COMA - Game Over

COMA - Game Over - Bilety na koncert

Łódzki zespół COMA ogłosił zawieszenie działalności i wyrusza jesienią w pożegnalną trasę koncertową „GAME OVER”.

Oto oficjalne oświadczenie grupy:

„Drodzy! Po dwudziestu jeden latach wspólnego grania podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działalności. Wszystkim, którzy byli z nami, dziękujemy za wspólny, doskonały czas. Zapraszamy na ostatnie koncerty zespołu - tej jesieni zagramy trasę "GAME OVER". Na do widzenia zostawiamy wam singiel pt.: "Pożegnanie z Bajką" z gościnnym udziałem naszego znakomitego kolegi Ralpha Kaminskiego. Utwór pochodzi z albumu "Sen o Siedmiu Szklankach".”

Zespół COMA jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.

Grupa powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. “Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjety przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku Coma została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Przez kolejne lata zespół wydał 5 płyt studyjnych, z których 3 pokryły się platyną i złotem, oraz 3 wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki.

Coma wydała dwa albumy angielskojęzyczne: “Excess” oraz “Don’t Set Your Dogs On Me”, które ukazały się na całym świecie.

Wokalista zespołu - Piotr Rogucki, także aktor - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Kazimierza Solskiego w Krakowie, jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej min: 2. nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004, Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004, laureat Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego w 2004 r. Wydał trzy albumy solowe: “Loki – Wizja Dźwięku” (2011 r.) ; “95-2003” (2012 r.) oraz „J.P. Śliwa” (2015). Wiosną 2016 r. Piotr Rogucki wyrusza w trasę Koncertowa, promująca ten album. Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat.

Przez cały okres - od czasu pierwszego wydawnictwa - zespół Coma nieprzerwanie koncertuje. W latach 2007 – 2009 Coma supportowała m.in Pearl Jam, Linking Park podczas koncertu na Stadionie w Chorzowie, a także występiła na Metal Hammer Festival w Spodku przed grupą Tool.

W czerwcu 2009 r. miał miejsce specjalny koncert zespołu Coma wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Gdańskich - marzenie każdej rockowej grupy. W kolejnych latach zespół wraz z orkiestrą występował kilkukrotnie w różnych miejscach w Polsce.

W 2013 r. Coma uczestniczyła w europejskiej trasie koncertowej z szwedzkim zespołem Therion. Ta grudniowa trasa obejmowała 6 europejskich miast Romangnano ( Włochy), Pratteln (Szwajcaria), Paryż (Francja), Londyn (Anglia), Leeuwarden (Holandia) oraz Frankfurt nad Menem (Niemcy) i cieszyła się sporym zainteresowaniem.

W ostatnich latach zespół Coma z powodzeniem pojawił się na trasie w Wielkiej Brytanii na serii koncertów: Manchester, Londyn, Sheffield, Birmingham, Southampton, Liverpool, oraz w Szkocji i jesienią w Irlandii.

W marcu 2019 roku ukazała się siódma długogrająca płyta Comy zatytułowana "Sen o siedmiu szklankach", na którą składają się utwory z polskich bajek (m.in. Akademia Pana Kleksa czy Pan Samochodzik) w nowych, rockowych aranżacjach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje COMA - Game Over

Najlepszy koncert na jakim ostatnio byłam.
Co tu dużo opowiadać. Zespół klasa sama w sobie. Gdzie gdzie by nie zagrali zawsze będzie super
Genialny koncert. Super atmosfera i ta energia!
Bylo fantastycznie - dobre nagłośnienie, obsługa przyjazna i pomocna, bezpieczeństwo na dobrym poziomie. Dzieki!
Shauerova 14.12.2019 14:41
Ogień, moc, energia!!! stara dobra Coma wróciła na koniec. Dzięki wielkie
Niesamowity klimat!!!
Jechałem 5 godzin z Augustowa i nie żałuję, koncert był bardzo udany, ciekawie dobrane utwory i pełne zaangażowanie zaspołu. Jedynym minusem było moje miejsce na balkonie bocznym gdzie była znaczna różnica w brzmieniu w porównaniu do środka sali.
Super koncert. Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć!! :)
Występ zacny!!! Aż łza w oku staje na myśl, że prawdopodobnie nie będzie już można ich słuchać na żywo.
bylam na kilku koncertach comy i na zadnym nie bylam zawiedziona...NAJLEPSI!!!!!!
Najlepszy polski zespół. Najlepszy koncert na którym byłem. Przykro że kończą karierę, dla mnie jednak będą istnieć nadal.
Najlepszy koncert w wykonaniu zespołu Coma. Hala w Toruniu jest świetnym miejscem na tego typu wydarzenia.
Świetny koncert. Chcę jeszcze raz !
Świetny koncert w przepięknej sali koncertowej. Jedyne zastrzeżenie to to że czasem nie można było zrozumieć słów. Wszystko za sprawą nie do końca dobrze ustawionego dźwięku. Całe szczęście to tylko marginalne sytuacje nie wpływające na odbiór całości. Szkoda że to już Game Over
SUPER!!!!!!!!!!!
COMA mistrzowie.....!
Koncert i organizacja super
bardzo dobry koncert w wykonaniu zespołu Coma, obiekt był adekwatny do wydarzenia. .
Takiego występu się nie zapomina! Kiedy przyjeżdża się na występ swojej ukochanej kapeli, słowa są zbędne. P.S. Mamy to szczęście, że czeka Nas jeszcze jeden występ w Gdańsku! CISZA i OGIEŃ!!! 🤘
Super koncert! Coma dala wspanialy wystep!
Bardzo dobry koncert. Świetna akustyka, moc, bawiący się ludzie...czego chcieć więcej? : )
Świetny koncert!
Było pięknie! I sentymentalnie i z przytupem! Wielka szkoda, że ta cudowna przygoda się kończy... :(
Świetny koncert jak zawsze ❤️
Bardzo dobry koncert. Nowe aranżacje i energia, któa płynęła od całego zespołu na długo zpadnie mi w pamięci. Dzięki Coma ;)
COMA, wielkie dzięki! Jak zwykle było MEGA! Mam nadzieję, że to nie będzie jednak GAME OVER!!! Dajcie spokój, nie kończcie😛 Mam nadzieję DO ZOBACZENIA✌️
Świetny koncert. Setlista the best of Coma :)
Absolutnie rewelacyjny koncert w rewelacyjnym miejscu. Wyszliśmy z niedosytem i ciarkami na całym ciele!!!
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert