koncert Cree

Inwazja Rocka - Sebastian Riedel & Cree + Andrzej Nowak & Złe Psy

koncert Cree

Inwazja Rocka - Sebastian Riedel & Cree + Andrzej Nowak & Złe Psy

Inwazja Rocka - Sebastian Riedel & Cree + Andrzej Nowak & Złe Psy - Bilety na koncert

Mottem zespołu Cree i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: "Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć"

Zespół został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla , Sylwestra Kramka oraz Adriana Fuchsa.

Nazwę Cree pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian.

Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. W tym samym roku zespół zadebiutował w Tychach,kolejne zaś lata poświęcił na tworzenie i doskonalenie swoich umiejętności. Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych. Kolejnym wydarzeniem dla zespołu był , zarejestrowany przez TVP, koncert na,, FAMIE” w Świnoujściu.

Andrzej Nowak najbardziej barwna i kontrowersyjna postać wśród muzyków Polskich.
Kompozytor , aranżer , producent , wszechstronny mechanik samochodowy i motocyklowy. Motocyklista od urodzenia i hodowca psów , kolekcjoner, to tylko parę punktów , które dają mu ten tytuł.
Założyciel zespołów TSA i ZŁE PSY. Nagrał ponad 50 płyt z Polską i zagraniczną czołówką muzyków między innymi: Tadeusz Nalepa , Martyna Jakubowicz , Krzesimir Dębski , Leszek Winder , Mech , Piersi (najnowsza płyta) , SkyView, Band of Angel , Hungarica , Jan Borysewicz ( W hołdzie T. Nalepy) Zbigniew Hołdys (I Ching) itp.

Zespół ZŁE PSY to rewelacyjny , pełen energii zespół koncertowy , grał między innymi z takimi sławami jak Guns N' Roses , Uriah Heep , Budka Suflera , Hungarica - wspaniały koncert w Budapeszcie. Zespół Złe Psy stał się znany w Polsce, a jego twórczością zainteresowała się wytwórnia płytowa Metal Mind Productions, czego rezultatem było wydanie w 2002 roku pierwszego albumu zatytułowanego „Forever”. Po jej wydaniu zainteresowanie grupą wzrosło, a płyta znikała ze sklepów, otrzymując bardzo dobre
recenzje w fachowej prasie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Inwazja Rocka - Sebastian Riedel & Cree + Andrzej Nowak & Złe Psy

Piękny koncert!Dużo radości sprawili nam obydwa zespoły,serwując energetyczne i świetne,pełne zaangażowania i pasji wykonania.Jeden z lepszych koncertów jakie miałem okazję widzieć i podziwiać na żywo!!!
Muzycznie ok - dobre brzmienie, dobre nagłosnienie, dobrzy muzycy.
super
Pięknie grali, po takim koncercie emergia wzrasta do max poziomu. Zarówno Bastek z zespołem jak i Andrzej ze "swoimi psami" dają rade. A już wspólne granie, mistrzostwo. Wielkie brawa.

Polecane z kategorii koncert