koncert

Charytatywny Koncert Operowy - Dajmy Szansę na Dorosłość z Mukowiscydozą

koncert

Charytatywny Koncert Operowy - Dajmy Szansę na Dorosłość z Mukowiscydozą

Charytatywny Koncert Operowy - Dajmy Szansę na Dorosłość z Mukowiscydozą - Bilety na koncert

27 maja br. w Teatrze Syrena odbędzie się charytatywny koncert operowy pt: "Dajmy szansę na dorosłość z mukowiscydozą". Na scenie wystąpią m.in. Rafał Pawnuk - ceniony w Polsce i za granicą śpiewak operowy, Anna Kutkowska-Kass - śpiewaczka Opery Narodowej oraz Robert Morawski - kompozytor i pianista. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, które w ten sposób pragnie zainicjować zbiórkę środków na budowę centrum leczenia chorych na mukowiscydozę w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Patronat honorowy nad koncertem objęła Małżonka Prezydenta RP, Anna Komorowska.

"Dajmy szansę na dorosłość z mukowiscydozą" - pod takim hasłem Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą zaprasza na charytatywny koncert operowy, który odbędzie się 27 maja br. o godz. 19:30 w Teatrze Syrena w Warszawie. Patronat honorowy nad koncertem objęła Małżonka Prezydenta RP - Anna Komorowska, a w komitecie honorowym zasiedli: Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, Prezydent M.st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz; Rzecznik Praw Pacjenta - Krystyna Barbara Kozłowska, Rzecznik Praw Dziecka ? Marek Michalak oraz mistrzyni olimpijska - Justyna Kowalczyk. Sponsorami wydarzenia zostali PGNiG oraz Nutricia.

Na scenie wystąpią utalentowani śpiewacy operowi, którzy wykonają najpiękniejsze światowe arie, duety oraz tercety. W koncercie wezmą udział: Bożena Bujnicka - sopran, Anna Kutkowska-Kass - sopran koloraturowy, Aleksandra Gudzio - mezzosopran, Rafał Pawnuk - bas, Robert Morawski - fortepian. Wieczór poprowadzi Wojciech Malajkat - Dyrektor Teatru Syrena, natomiast historie podopiecznych PTWM przedstawią znani i cenieni aktorzy, którzy na co dzień występują na deskach teatru.

Koncert to przedsięwzięcie, które zainicjuje zbiórkę środków na stworzenie centrum leczenia chorych na mukowiscydozę w Warszawie - mówi Dorota Hedwig, Prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Podjęliśmy się samodzielnego sfinansowania budowy oddziału mukowiscydozy w IMiD, więc wszystkie działania, które prowadzimy mają nas przybliżyć do realizacji tego celu. Liczymy, że dzięki organizacji takich wyjątkowych i niepowtarzalnych wydarzeń, jakim jest koncert operowy, uda nam się nagłośnić temat i znaleźć ludzi dobrej woli, którzy tak jak my, będą chcieli dać szansę chorym mukowiscydozę na dorosłe życie.
Organizatorzy zapraszają do udziału w koncercie. Oprócz koncertu operowego widzowie będą mieli okazję obejrzeć wystawę grafiki artystycznej we foyer teatru oraz wziąć udział w bankiecie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Charytatywny Koncert Operowy - Dajmy Szansę na Dorosłość z Mukowiscydozą

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert