koncert

Chór kameralny „Ars Cantata”

koncert

Chór kameralny „Ars Cantata”

Chór kameralny „Ars Cantata” - Bilety na koncert

Programu uroczystości w dniu 10.11.2018 r.

15.45 – Powitanie zebranych i wprowadzenie do koncertu

16.00 – Piosenki Patriotyczne i Niepodległościowe w wykonaniu dziecięcego
zespołu musicalowego „Orfeusz”

16.15– Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Nasz Służew”

16.30 - Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru kameralnego „Ars
Cantanta”

Chór kameralny „Ars Cantata” powstał w 1986roku jako jedna z sekcji Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Obecnie prowadzi szeroko rozwiniętą działalność współpracując z KIK, ale również ze stołecznymi prestiżowymi szkołami wyższymi, m.in. Collegium Civitas oraz wieloma instytucjami i ośrodkami kultury. Członkowie chóru „Ars Cantata” to amatorzy – pasjonaci muzyki i śpiewu, związani z chóralistyką często od najmłodszych lat swojego życia.

Repertuar zespołu to muzyka sakralna i świecka z różnych epok, w tym również utwory folklorystyczne, patriotyczne oraz duży wybór opracowań przebojów muzyki popularnej. Szczególne miejsce w dorobku chóru zajmują utwory współczesnych kompozytorów polskich, takich jak Romuald Twardowski, Marian Sawa, Józef Świder, Henryk Mikołaj Górecki. Ich wykonania zostały dostrzeżone i wielokrotnie nagrodzone podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów chóralnych.

Chór „Ars Cantata” jest bardzo aktywnym uczestnikiem życia muzycznego Warszawy. Występuje w najpiękniejszych salach koncertowych stolicy, m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina, Muzeum Niepodległości, Muzeum Literatury, Bibliotece Narodowej, Galerii Porczyńskich oraz w wielu zabytkowych warszawskich kościołach. Zespół jest zapraszany również na koncerty w całej Polsce, koncertował m.in. w Malborku, Gdańsku, Rzeszowie.

Dwukrotnie – w roku 2006 i 2013 zespół był gościem Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Prowansji (Francja), gdzie wykonywał m.in. „Requiem” W.A. Mozarta oraz koncertował z repertuarem muzyki polskiej.

Od roku 2000 zespół zdobył ponad 20 czołowych nagród podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów chóralnych w kraju i za granicą. Jedna z nich to I Miejsce w uznawanym w Polsce za najbardziej prestiżowy konkurs chóralny, jakim jest Ogólnopolski Turniej Chórów „Legnica Cantat”. Wybrane nagrody konkursowe:

2000: X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze - Srebrna Wstęga

2001: IV Międzynarodowy Festiwal Pieśni Sakralnej Łapskie Te Deum - nagroda specjalna jury za stylowość wykonania

2002: XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi - wyróżnienie jury oraz nagroda specjalna Prezydenta Miasta Sopotu.

2003: I Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy - 1 miejsce.

I Mazowiecki Przegląd Chórów organizowany przez PZChiO - Złota Wstęga oraz nagroda specjalna jury za „największe wydarzenie artystyczne przeglądu”.

2004: XXXV Ogólnopolski Turniej Chórów „Legnica Cantat” - 1 miejsce w kategorii „inne chóry amatorskie”.

2005: IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - Złoty Dyplom z wyróżnieniem oraz - Nagroda Specjalna za „najlepsze wykonanie kompozycji współczesnej"

40 Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach - Złoty Dyplom - 1 miejsce w kategorii chórów kameralnych

2008: XI Międzynarodowe Spotkania Chóralne „Ad Gloriam Dei” w Pińczowie - Grand Prix oraz Nagroda Specjalna Prezesa PZChiO

2015: Pierwsze Miejsce na XIX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej Cantate Deo 2015 w Rzeszowie.

2016: Ogólnopolski Konkurs “Cantat viWAT” w Warszawie:

Pierwsze Miejsce i Złoty Dyplom w kategorii chórów mieszanych kameralnych oraz

Nagroda Specjalna Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr prof. Dariusza Dyczewskiego za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora

Drugie Miejsce w klasyfikacji generalnej konkursu

2017: XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze - Srebrna Wstęga

2018: Pierwsze Miejsce i Złoty Dyplom w kategorii chórów kameralnych na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej - Nadzieja w Chórze - w Tykocinie

W roku 2016 zespół obchodził jubileusz 30-lecia działalności artystycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Chór kameralny „Ars Cantata”

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert