koncert

City Sounds: HÖGNI, Tęskno

koncert

City Sounds: HÖGNI, Tęskno

City Sounds: HÖGNI, Tęskno - Bilety na koncert

Högni - wokalista GusGus oraz Tęskno w Synagodze Pod Białym Bocianem!

City Sounds zaprasza na wyjątkowy polsko-islandzki koncert!

20 listopada w Synagodze Pod Białym Bocianem wystąpi Högni - wokalista legendarnej islandzkiej grupy GusGus, któremu towarzyszyć będzie na scenie kwartet smyczkowy oraz polski projekt Tęskno, który promować będzie swój debiutancki album.

Högni - wokalista grupy GusGus, zadebiutował w 2017 roku pięknym, solowym krążkiem „Two Trains” w barwach wytwórni Erased Tapes. W swoim rodzinnym kraju stawiany jest obok taki artystów jak Sigur Sigur Rós, GusGus czy Björk. Ma na koncie podwójne „Icelandic Music Awards”, czyli islandzki odpowiednik „Grammy” jako „najlepszy debiutant” i „najlepszy twórca piosenek”. Solowo oraz z zespołami GusGus i Hjaltalin kilkukrotnie występował w Polsce, wyprzedając koncerty w największych miastach Polski

Högni KEXP session
https://youtu.be/bWm19XuLHFY
Högni + GusGus
https://youtu.be/SKLpL0y_FRE
Högni + Kiasmos
https://youtu.be/RvrPiDYjbWs

Tęskno - projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku, zespół po zaledwie roku istnienia ma na koncie występy m.in. na Open’erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe. Na jesień br. planowana jest premiera debiutanckiego albumu Tęskno, na którego nagranie, dzięki fanom, zespół zebrał ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje City Sounds: HÖGNI, Tęskno

Podczas koncertu Högni + Tęskno nie mogłam wyjść z podziwu, ile emocji i energii potrafi wypromieniować spośród dźwięku smyczków, fortepianu, subtelnego wokalu Hani Rani oraz mocnego głosu islandzkiego artysty Högni. Tęskno to nasz rodzimy zespół, który utknął niesamowicie magiczny i delikatny muzyczny kocyk, idealny do otulenia serducha w jesienno - zimowe wieczory. Hanię Rani, pianistkę, znałam do tej pory głównie z przepięknego instrumentalnego coveru utworu "Nie pokonasz miłości". Jej talent do oprawiania melancholii w muzyczne ramy nie zawiódł i tym razem. Högni (jak na islandzkiego muzyka przystało) wprowadził publiczność w muzyczną krainę swojej ojczyzny. Spod palców pianisty oraz kwartetu smyczkowego wybrzmiała opowieść o zorzy, nocy polarnej, elfach i połaciach mchu zabarwiona słynną północną tęsknotą za światłem i dopatrywaniem się sił nadprzyrodzonych w przyrodzie. Jako miłośniczka nordyckich klimatów muzycznych i połączenia "fortepian+smyczki" szczerze polecam tych artystów i ich twórczość!

Polecane z kategorii koncert