koncert Cochise

COCHISE + ALEGORYA

koncert Cochise

COCHISE + ALEGORYA

COCHISE + ALEGORYA - Bilety na koncert

Zespół Cochise powstał w 2004 r w Białymstoku. W jego skład wchodzą: Paweł Małaszyński - wokal, Wojtek Napora - gitara, Radek Jasiński - bas, Czarek Mielko - perkusja.
Muzyka jaką gra Cochise to połączenie rocka, metalu i grunge'u. Dorobek zepołu, poza debiutanckim demo "9", obejmują: płyta "Still Alive" |(2010 r.), cover "Danzig'a "Lick the blood off my hands", który ukazał się na kompilacji "Tribute to Danzig - Dark side of the blues" (2010 r.) oraz płyta "Back to Beginning" (2012 r. Mystic Production). 10 lutego 2014 r premierę miała trzecia płyta "118", której wydawcą jest Metal Mind.
2 października ukaże się czwarty album Cochise "The Sun Also Rises For Unicorns".

Alegorya to zespół, którego znakiem rozpoznawczym stały się pełne energii występy i mocne riffy. Istnieją od stycznia 2007 roku i na swoim koncie mają kilkaset występów zarówno na scenach klubowych, jak i na otwartym powietrzu. Do tej pory dzielili scenę m.in. z takimi zespołami, jak Jelonek, Akurat, Cochise, Radio Bagdad, Tymon & The Transistors, Alicetea, Striking Justice (Holandia) czy The Bill. Zespół brał też udział w tak ważnych inicjatywach, jak zamknięcie dworca Łódź-Fabryczna czy WOŚP. Muzyka grana przez Alegoryę oscyluje między różnymi brzmieniami szeroko pojętej muzyki rockowej. Grupa stara się łączyć gatunki, by wypracować własne, niepowtarzalne brzmienie.

Warto też dodać, że zespół otrzymał wyróżnienie w kategorii "Najlepszy polski tekst" podczas IV Przeglądu Piosenki Autorskiej ERATO. Ponadto podczas jedenastu notowań piosenka pt. "Furia" była na czele Łódzkiej Listy Przebojów prowadzonej przez TV Toya i Plaster Łódzki.

Alegorya znalazła się także w raporcie końcowym przygotowanym przez Biuro Badań Społecznych Question Mark dla Regionalnego Kongresu Kultury 2011 pt. "Preferencje kulturalne mieszkańców województwa łódzkiego" jako zespół zasługujący, według mieszkańców naszego regionu, na rozpropagowanie w Europie (Tabela nr 6. "Co zasługuje na rozpropagowanie w Europie?").

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje COCHISE + ALEGORYA

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert