koncert

Czerwie - Nosferatu Symfonia Grozy

koncert

Czerwie - Nosferatu Symfonia Grozy

Czerwie - Nosferatu Symfonia Grozy - Bilety na koncert

Horror niemy; prod. Niemcy; reż. Friedrich W. Murnau; czas: 94 min;

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy.
Chciałbym przedstawić Państwu grupę muzyczną "CZERWIE". Jest to niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. Stworzyli i wykonywali muzykę do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka "Albośmy to jacy, tacy" na podstawie "Wesela" St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano kilkakrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 5 autorskich albumów. W roku 2004 zespół wydał album pt. "Padlina" między innymi z goscinnym udziałem Maćka Maleńczuka. Rok 2008 przynosi limitowany projekt pt. "Otwarta Sztuka Dla Ludu", który niejednokrotnie gościł na antenach polskich i europejskich stacji radiowych. Na płycie pojawili się aktorzy z Teatru Powszechnego (np. M. Benoit), producenci muzyki elektronicznej i wielu innych artystów polskiej sceny muzycznej. W roku 2012 ukazała się najnowsza produkcja zespołu, różnorodna stylistycznie płyta "Melanż" uznana przez krytyków za jedną z najlepszych płyt wydanych Polsce w 2012 roku.
W międzyczasie grupa tworzy muzykę do sztuk teatralnych, filmów niemych, dokumentu i fabuły; ostatnio do produkcji o łódzkim obozie koncentracyjnym dla dzieci (podczas II wojny światowej), w reżyserii Urszuli Sochackiej - "Nie wolno się brzydko bawić" współprodukowanym przez TVN oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.
W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków - Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia - operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających "na żywo" muzykę do filmów niemych. Propozycja skierowana do Państwa to tapping grupy Czerwie - do następujących filmów:

"Nosferatu Symfonia Grozy" (1922), reż. F. W. Murnau;
"Brzdąc" (1921), reż. Ch. Chaplin;
"Mumia" (1932) reż. B. Karloff ;
"Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów", (1918) reż. E. Illes;
"Pan Tadeusz" (1928) reż. R. Ordyński;
"Metropolis" (1927) reż. F. Lang;
"Sobotnia Góra" ( 2011) reż. M. Filipiak.
"Charlie Żołnierzem" (1918) reż Ch.Chaplin

www.myspace.com/czerwie
www.czerwie.com.pl
www.facebook.com/czerwie

www.youtube.com/watch?v=v6NlO4IoDNE

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Czerwie - Nosferatu Symfonia Grozy

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert