koncert

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski

koncert

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski - Bilety na koncert

Przedsmak XVI edycji Festiwalu Śląska Jesień Gitarowa, który odbędzie się w Tychach w dniach 6-22 października 2016, już 25 września w Mediatece!

Niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Unikatowy koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. Koncert, który pokazuje, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch instrumentów: gitary i głosu! W programie: najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach.

DOROTA MIŚKIEWICZ
Muzykę ma wdrukowaną w geny (ojciec Henryk Miśkiewicz – słynny saksofonista). Swoją artystyczną drogę rozpoczęła jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Mimo to nie zmieniła planów i jako skrzypaczka ukończyła warszawską Akademię Muzyczną. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata obecności na scenie jest niezliczona. Współpracowała i koncertowała z Cesarią Evorą, Grzegorzem Turnauem, Tomaszem Stańko, Nigelem Kennedym, Włodzimierzem Nahornym, Ewą Bem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Louisem Winsbergiem czy Stefano Bollanim.
Nagrała cztery, solowe płyty: “Zatrzymaj się”, “Pod rzęsami”, “Caminho”, “ALE” . Przygodą ostatniego roku jest dla niej współpraca z zespołem Kwadrofonik. Ich wspólna płyta „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” zyskała status złotej płyty i nominację do Fryderyka.
W październiku 2016 roku ukaże się najnowsza płyta (CD oraz DVD) Doroty Miśkiewicz, zatytułowana PIANO.PL -

MAREK NAPIÓRKOWSKI
Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.
Od początku swojej kariery Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku.
Doceniany przez branżę i krytykę - sześciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Laureat muzycznej nagrody „Szczoty” przyznawanej w ramach Offensywy de Luxe w Programie 3 Polskiego Radia.
Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują jego albumy solowe: "Nap" (2005), "Wolno" (2007, złota płyta), "KonKubiNap" (2011), "UP!" (2013), "Celuloid" (2015).
Grał i nagrywał m. in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Anną Marią Jopek, Ivanem Linsem , Dhaferem Youssefem, Angélique Kidjo, Grégoirem Maretem, Adamem Holzmanem, Sugarem Blue, Tomaszem Stańko, Hadrienem Feraud, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Klausem Doldingerem (Passport), Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim...

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Bardzo Sympatyczny Występ to BYŁ ... Niepowtarzalnie miła atmosfera BYŁA ... Super DUO POzdrawiam:)
MiŚ fazji_9 28.09.2016 08:41
Znakomity koncert, perfekcyjne wykonania w zasadzie wielogatunkowej muzyki, świetne prowadzenie z nutą dowcipu. Tyska mediateka ma niebywałą akustykę.
Super koncert. Oboje artyści wysokiej klasy.
Super! Cały następny dzień nuciła ...Lubię być szczęśliwa....
Koncert wspaniały. Głos Pani Doroty czarodziejsko-bajeczny!! Prawdziwa rozkosz dla zmysłów. Bardzo dobry kontakt z publicznością. Pan Marek - MISTRZ!
Fantastyczny,ciekawy koncert - wysoki poziom artystyczny, profesjonalizm, poczucie humoru, świetny kontakt z publicznością. Było wspaniale!
Bilety podarowałam swoim dorosłym Dzieciom.Ja w tym czasie zajełam się Wnukami. Wrócili wręcz rozanieleni! Zachwyceni poziomem, urokiem osobistym wykonawców! Było cudownie!
Super koncert, polecam bardzo!!!
koncert doskonały :-)
Wspaniała sala. Wspaniała akustyka. Wspaniały koncert ! Polecam wszystkim koncerty w tej sali, z każdego miejsca dobra widoczność i słyszalność. XXII wiek.
Koncert na najwyższym poziomie, tak muzycznym jak i sposobu prowadzenia. Bardzo dobry kontakt z publicznością. Popisowe solówki obydwojga wykonawców. Chciałoby się więcej!!
Świetny koncert. Dorota i Marek stworzyli doskonały duet, wzajemnie się uzupełniając. Dojrzali artyści, z bogatym repertuarem. Grali pięknie, jednocześnie znakomicie sobie radzili z prowadzeniem dialogu z publicznością, zarówno słownego jak i muzycznego. Organizacja - b. dobra, sala Mediateka - świetna akustyka, wygodnie, dobre operowanie światłami. Słowem - bardzo dobry koncert w wymiarze artystycznym i organizacyjnym.
Fantastyczny koncert,genialni artyści
Fantastyczna atmosfera stworzona przez dwoje uzupełniających się artystów. Niezapomniane wrażenia. Poelcam.
Super! I wzruszenia, i zabawa. Świetny kontakt z publicznością. Wysoki poziom artystyczny. Dziękuję.
Zachwycający koncert. Mistrzowskie, a jednocześnie dowcipne wykonanie utworów. Świetny duet. Sala koncertowa równie godna podziwu, tak ze względu na akustykę, jak i piękny, nowoczesny wystrój.
Było fantastycznie! :-))
Wydarzenie Muzyczne najwyższej jakości, wykonawcy, których mozna słuchac,sluchać, słuchac... Znakomicie wpisali sie w atmosferę klubową (praktyka czyni mistrza)
Było cudnie acz ciasno!!!
Świetny koncert, poziom artystyczny zarówno Pani Doroty jak i Marka Napiórkowskiego - klasa premium. Ale także atmosfera podczas koncertu i kontakt ze słuchaczami niezwykle miły.
Pięęęęęęęękny występ. Wykonawcy - duet - rewelacja.
bardzo klimatyczny koncert
:o
Klimatyczne miejsce. Wydarzenia kulturalne o zróżnicowanym profilu więc każdy znajdzie coś dla siebie, ale zawsze na najwyższym poziomie.
Miło spędzony wieczór. Marek wymiótł na gitarze wszystko co się dało, Dorota z poczuciem humoru. Muzyka ze słabszymi momentam ale generalnie całość na 5.

Polecane