Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

koncert

JazZamek Czersk

koncert

JazZamek Czersk

JazZamek Czersk - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

8 sierpnia godzina 17:00 - "MONIKA BORZYM ŚPIEWA STARE PIOSENKI"

Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m.in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara.

Monika Borzym i Krzysztof Dys obudzili te piękne piosenki i tchnęli w nie nowe życie nie burząc artystycznych zamysłów autorów oryginałów.

Na koncercie można będzie usłyszeć m.in: „Pokoik na Hożej”, „Bezsenna noc”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, "Moja Warszawo", „Na pierwszy znak”, „Nikt tylko Ty", „Może tak, może nie” oraz piosenkę specjalnie napisaną dla Moniki przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego "TAKIE CIAŁO".

➡️Monika Borzym, jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia. Ma na swoim koncie pięć solowych albumów. Pierwsze dwie płyty "Girl Talk" i "My Place" (dziś mają status platynowych) nagrała w Stanach przy współpracy z tuzami światowego jazzu m.in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem. W 2016 roku ukazał się album z autorskimi interpretacjami piosenek Joni Mitchell "Back To The Garden", rok później "Jestem Przestrzeń" z poezją Anny Świrszczyńskiej, a w 2018 roku płyta z utworami Thoma Yorka i Johna Greenwooda - "RADIOHEDONISTYCZNIE".

➡️Krzysztof Dys, rocznik 1982, polski pianista, improwizator. Obecnie jako doktor sztuk muzycznych wykłada na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Zdobywa prestiżowe nagrody zarówno na polu muzyki klasycznej, jak i jazzowej. Jest członkiem wielu znakomitych artystycznych składów reprezentujących polską muzykę jazzową na lokalnym rynku oraz na całym świecie: m.in, Adam Bałdych Quartet, trio LAM, quartet SOUNDCHECK.

15 sierpnia - AIR BAND

„Jazz i nie jazz” w wykonaniu górokalwaryjskiego zespołu Air Band. W repertuarze przeboje muzyki jazzowej i rozrywkowej, m.in. utwory takich wykonawców jak: Queen, Tina Turner, Kenny G, Toto, Bruno Mars, Christina Aguilera czy Camila Cabello.

22 sierpnia - WOJCIECH GOGOLEWSKI TRIO
“Skaldowie na jazzowo. Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego”

Trzech znakomitych muzyków wykona m.in. takie utwory jak „Cała jesteś w skowronkach”, „Medytacje wiejskiego listonosza” czy „Kulig”. Projekt „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” jest hołdem oddanym najciekawszej i, zdaniem Gogolewskiego, najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych. Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego muzycy dokonali transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe.

Do projektu Wojciech Gogolewski zaprosił wybitnych muzyków, którzy zrealizowali swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiem i kulturą. Adam Lewandowski jest perkusistą, któremu znaczenie słowa „time” jakby wszczepiono pod skórę, a Paweł Pańta to wspaniały muzyk, improwizator i melodyk.

➡️Wojciech Gogolewski jest znakomitym kompozytorem i aranżerem, zarówno muzyki jazzowej, jak i rozrywkowej. Współpracuje na stałe z Lorą Szafran, Krystyną Prońko, Garym Guthmanem, Krzysią Górniak, Piotrem Salatą i Anną Osmakowicz. Pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak i Michała Bajora. Zilustrował muzycznie 20 przedstawień teatralnych. Pisząc muzykę do filmów, współpracował z Jerzym Antczakiem, Piotrem Szulkinem, Feliksem Falkiem. Aranżował również utwory na płytę Vanessy Mae z 1999 roku oraz jest autorem instrumentacji na orkiestrę utworów Fryderyka Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin – pragnienie miłości”.

➡️Adam Lewandowski gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego Air Condition, z którym dla CBS Records nagrał w Grecji płytę „Plaka Nights” oraz wystąpił m.in. podczas festiwalu Jazz Jamboree w 1983 roku przed Milesem Davisem. Współpracował z Trio Janusza Strobla, Trio Włodka Pawlika, Wojciechem Karolakiem, Andrzejem Jagodzińskim. Współtworzył pierwszą polską stację radiową grającą muzykę jazzową – Radio Jazz. Nagrywał muzykę do wielu filmów, m.in. kompozycje Krzesimira Dębskiego czy muzykę Włodka Pawlika do filmu „Wrony”.

Paweł Pańta jest wybitnym polskim kontrabasistą i gitarzystą basowym. Był członkiem Gustav Mahler Jugendorchester. Od wielu lat jest członkiem kwintetu I Solisti di Varsavia, a także współpracuje z kwartetem Prima Vista. Wielokrotnie koncertował z wybitnymi solistami, takimi jak: Piotr Paleczny, Karol Radziwonowicz, Władysław Kłosiewicz, Konstanty Andrzej Kulka, Jan Stanienda, Jadwiga Kotnowska i wieloma innymi. Obecnie gra w zespołach Janusza Bogackiego, Gary’ego Guthmana, Wojciecha Gogolewskiego i Filipa Wojciechowskiego. W 2001 roku rozpoczyna najważniejszy etap muzycznej kariery – współpracę z Włodek Pawlik Trio – z którym nagrał kilka albumów. Zwieńczeniem wspólnej pracy jest zdobycie nagrody Grammy 2014 za album „Night in Calisia”.

29 sierpnia - Dorota Miśkiewicz&Marek Napiórkowski

Niezwykła fuzja muzycznych osobowości. Unikatowy koncert jednej z najciekawszych polskich wokalistek oraz numeru jeden polskiej gitary. Koncert, który pokazuje, jak wiele może się dziać na scenie i w dźwiękach przy użyciu dwóch instrumentów: gitary i głosu! W programie: najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach.

➡️Dorota Miśkiewicz. Od kilku lat rokrocznie wybierana jest Najlepszą Wokalistką Roku wg rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum. Autorka tekstów, pomysłodawczyni i „spoiwo artystyczne" bezprecedensowego projektu PIANO.PL, za który została nominowana do nagrody Fryderyki w kategoriach Jazzowy Album Roku oraz Jazzowy Artysta Roku, a także nagrody Koryfeusz Polskiej Muzyki. Szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim za sprawą dokonań wokalnych. Jako jedna z nielicznych śpiewała i nagrywała w duecie z Cesarią Evorą. Ponadto ma na swoim koncie współpracę z: Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Toninho Horta, Tomaszem Stańko i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej. Zakotwiczona w jazzie, wielokrotnie wypływała na szerokie wody eksperymentów – zarówno te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Szczególnie bliska jest jej muzyka brazylijska, czego wyrazem była m.in. płyta Caminho, na której partie perkusjonaliów nagrał wybitny, brazylijski perkusjonista, Guello. Wydała osiem autorskich płyt - w tym album „Nasza Miłość” nagrany wspólnie z tatą Henrykiem i bratem Michałem, którego premiera miała miejsce 22 marca 2021 r.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK za płytę „Szukaj w snach”. Laureat nagrody Mateusze Trójki2018 za album „WAW-NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów2019. Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej. Gospodarz audycji "Napiór w eterze" na antenie Radia Nowy Świat. W latach 2017-2020 prowadził autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste" w Chilli Zet. Od 2017 roku wykładowca w klasie gitary jazzowej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na jego solowych płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy

O R G A N I Z A T O R:
Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Zamek Czersk, Gmina Góra Kalwaria

P A T R O N I M E D I A L N I:
Radio dla Ciebie, Przegląd Piaseczyński, gorakalwaria.net, piasecznonews.pl, naszepiaseczno.pl, namazowszu.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: JazZamek Czersk

Przyjemna muzyka,przepiękny głos Pani Doroty i gitarowe brzmienia Pana Marka - miód na serce, w nietypowych okolicznościach,jakże przyjemnych
Marta 30.08.2021 21:05
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Czersk, 29.08.2021
Zamek Książąt Mazowieckich
Bardzo piękny występ, wspaniała atmosfera. Miejsce koncertu dodatkowo podniosło jego magię.
Katarzyna 30.08.2021 08:54
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Czersk, 29.08.2021
Zamek Książąt Mazowieckich
Kameralny koncert. Przygotowanie wykonawców perfekcyjne.
Sylwia 30.08.2021 08:40
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Czersk, 29.08.2021
Zamek Książąt Mazowieckich
Więcej takich imprez i takich artystów. Polecam, zdecydowanie.
Paweł 23.08.2021 14:01
JazZamek Czersk - Wojciech Gogolewski Trio
Czersk, 22.08.2021
Zamek Książąt Mazowieckich
Bardzo Sympatyczny Występ to BYŁ ... Niepowtarzalnie miła atmosfera BYŁA ... Super DUO POzdrawiam:)
MiŚ fazji_9 28.09.2016 08:41
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Znakomity koncert, perfekcyjne wykonania w zasadzie wielogatunkowej muzyki, świetne prowadzenie z nutą dowcipu. Tyska mediateka ma niebywałą akustykę.
woj-tech 28.09.2016 00:20
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Super koncert. Oboje artyści wysokiej klasy.
Teresa 27.09.2016 22:58
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Super! Cały następny dzień nuciła ...Lubię być szczęśliwa....
27.09.2016 11:24
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Koncert wspaniały. Głos Pani Doroty czarodziejsko-bajeczny!! Prawdziwa rozkosz dla zmysłów. Bardzo dobry kontakt z publicznością. Pan Marek - MISTRZ!
Ewa 27.09.2016 07:47
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Fantastyczny,ciekawy koncert - wysoki poziom artystyczny, profesjonalizm, poczucie humoru, świetny kontakt z publicznością. Było wspaniale!
gosia 26.09.2016 20:53
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Bilety podarowałam swoim dorosłym Dzieciom.Ja w tym czasie zajełam się Wnukami. Wrócili wręcz rozanieleni! Zachwyceni poziomem, urokiem osobistym wykonawców! Było cudownie!
Zocha 26.09.2016 20:35
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Super koncert, polecam bardzo!!!
altka 26.09.2016 20:05
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
koncert doskonały :-)
M 26.09.2016 18:37
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Wspaniała sala. Wspaniała akustyka. Wspaniały koncert ! Polecam wszystkim koncerty w tej sali, z każdego miejsca dobra widoczność i słyszalność. XXII wiek.
Mark '55 26.09.2016 17:35
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Koncert na najwyższym poziomie, tak muzycznym jak i sposobu prowadzenia. Bardzo dobry kontakt z publicznością. Popisowe solówki obydwojga wykonawców. Chciałoby się więcej!!
Ewa 26.09.2016 16:47
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Świetny koncert. Dorota i Marek stworzyli doskonały duet, wzajemnie się uzupełniając. Dojrzali artyści, z bogatym repertuarem. Grali pięknie, jednocześnie znakomicie sobie radzili z prowadzeniem dialogu z publicznością, zarówno słownego jak i muzycznego. Organizacja - b. dobra, sala Mediateka - świetna akustyka, wygodnie, dobre operowanie światłami. Słowem - bardzo dobry koncert w wymiarze artystycznym i organizacyjnym.
Blueriver 26.09.2016 14:46
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Fantastyczny koncert,genialni artyści
Nitka 26.09.2016 14:38
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Fantastyczna atmosfera stworzona przez dwoje uzupełniających się artystów. Niezapomniane wrażenia. Poelcam.
Agha 26.09.2016 14:07
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Super! I wzruszenia, i zabawa. Świetny kontakt z publicznością. Wysoki poziom artystyczny. Dziękuję.
Joanna 26.09.2016 12:25
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Zachwycający koncert. Mistrzowskie, a jednocześnie dowcipne wykonanie utworów. Świetny duet. Sala koncertowa równie godna podziwu, tak ze względu na akustykę, jak i piękny, nowoczesny wystrój.
26.09.2016 12:10
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Było fantastycznie! :-))
bonata 26.09.2016 11:32
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Tychy, 25.09.2016
Mediateka Sala Koncertowa
Wydarzenie Muzyczne najwyższej jakości, wykonawcy, których mozna słuchac,sluchać, słuchac... Znakomicie wpisali sie w atmosferę klubową (praktyka czyni mistrza)
młynar 09.03.2016 09:23
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Kielce, 06.03.2016
Czerwony Fortepian
Było cudnie acz ciasno!!!
bozena 28.02.2016 17:04
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Warszawa, 24.02.2016
Kuźnia Kulturalna
Świetny koncert, poziom artystyczny zarówno Pani Doroty jak i Marka Napiórkowskiego - klasa premium. Ale także atmosfera podczas koncertu i kontakt ze słuchaczami niezwykle miły.
liliank 26.02.2016 13:31
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Warszawa, 24.02.2016
Kuźnia Kulturalna
Pięęęęęęęękny występ. Wykonawcy - duet - rewelacja.
rybaki21 25.02.2016 22:22
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Warszawa, 24.02.2016
Kuźnia Kulturalna
bardzo klimatyczny koncert
mika 25.02.2016 15:03
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Warszawa, 24.02.2016
Kuźnia Kulturalna
:o
Dyletant 25.02.2016 10:09
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Warszawa, 24.02.2016
Kuźnia Kulturalna
Klimatyczne miejsce. Wydarzenia kulturalne o zróżnicowanym profilu więc każdy znajdzie coś dla siebie, ale zawsze na najwyższym poziomie.
Magda 25.02.2016 09:51
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Warszawa, 24.02.2016
Kuźnia Kulturalna
Miło spędzony wieczór. Marek wymiótł na gitarze wszystko co się dało, Dorota z poczuciem humoru. Muzyka ze słabszymi momentam ale generalnie całość na 5.
Piter 25.02.2016 08:28
JazZamek Czersk - Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski
Warszawa, 24.02.2016
Kuźnia Kulturalna

Polecane z kategorii koncert