koncert

Enej

koncert

Enej

Enej - Bilety na koncert

ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Na dyskografię zespołu składają się trzy krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta "Ulice" ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta "Folkorabel" (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta Folkhorod (Podwójna Platynowa Płyta).

Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe, już dzień po wielkim finale programu, zaczął podbijać utwór "Radio Hello", stając się hitem lata 2011. Od tego czasu ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak Heineken Open'er Festival, Przystanek Woodstock (2011 nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), TOPtrendy Festiwal (tytuł Największego Przeboju Roku), Sopot Top of the Top Festival.

ENEJ ma na swym koncie pięć singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to "Radio Hello", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie", "Lili" i "Symetryczno-Liryczna".
Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy).

Na luty 2015 roku planowana jest premiera kolejnej płyty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kolędowanie z Enejem

 KUP BILET

Kolędowanie z Enejem

 KUP BILET

Kolędowanie z Enejem

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Enej

Super koncert!!!
Znakomity występ. Profesjonalni muzycy. Kolędy w wykonaniu Enej są rytmiczne i radosne, nawet te melancholijne. Świetne aranżacje. Potrafią wciągnąć publiczność w śpiewanie i zabawę. W ubiegłym roku byliśmy na ich występie w Warszawie przy ul. Głębockiej i w tym roku wypatrzyliśmy koncert w Żyrardowie i pojechaliśmy. Cieszymy się z płyty z kolędami. Ale fantastyczny był utwór wykonany na bis bez instrumentów. Brakuje na rynku muzycznym takiego zespołu. Czekamy na to, że stworzą nowe utwory w tym stylu. Gratulacje.
Mega koncert !
Wspaniały koncert, cudowna rodzinna niemalże atmosfera. Wielkie podziękowania dla Enej za klimat, piękny śpiew kolęd polskich i ukraińskich. Gorąco polecam
Piękny koncert brawa dla zespołu i wokalistki wspaniała atmosfera i zabawa
Rewelacyjny czas, mega pozytywna energia.
Świetny występ! Klimat świąteczny oddany w 100 %❤️ super spędzony czas, oby więcej takich koncertów 😊
Super, polecam.
Świetny koncert oraz wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój i stworzyło radosną atmosferę :)
Koncert mega zaskakujacy.
Przepiękny koncert. Muzyczna uczta. Polecam koncert zespołu ENEJ nie tylko kolędowe.
Koncert wspaniały! Zdecydowanie do powtórzenia! Niestety moją ocenę obniża błędne określenie czasu trwania koncertu zamieszczone na facebooku. Zostałam wprowadzona w błąd informacją, iż koncert potrwa do godz. 23:00.
Świetny koncert! Brawo Enej!
Koncert był cudowny, niesamowity. REWELACJA !!!!
Koncert bardzo mi się podobał, bardzo się cieszę, że miałam możliwość zobaczyć się z moimi idolami i bardzo bym chciała zobaczyć ich jeszcze raz.
Super! Mega fajnie ❤️
Koncert jak zwykle super!! Chłopaki na każdym koncercie dają z siebie 200% energii! :)
świetna zabawa, mnóstwo pozytywnej energii :)
Super atmosfera, SUPER SUPER
było fantastycznie
Super występ. Jak zwykle dali z siebie wszystko:) Po koncercie autografy i selfi:D
super zabawa mimo deszczu, ENEJ potrafi bawić publiczność, cała rodzinka ich uwielbia
Było super
Koncert rewelacyjny! Była zabawa, były i autografy oraz zdjęcia! Bardzo sympatyczny zespół!
Chłopaki dali do pieca!!! ;)
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert