koncert Enej

Enej - Świąteczny Koncert Kolęd

koncert Enej

Enej - Świąteczny Koncert Kolęd

Enej - Świąteczny Koncert Kolęd - Bilety na koncert

Okres świąteczny bez wątpienia jest czasem wyjątkowym dla wszystkich. Zespół ENEJ na tę okoliczność przygotował koncert zawierający autorskie aranżacje wielu kolęd i pastorałek.
Zbiór tradycyjnych utworów, w języku polskim i ukraińskim połączony został nazwą “Kolędy pod wspólnym niebem”, która wyjątkowo wyraziście ukazuje charakter pomysłu na przedstawienie znanych wszystkim melodii. Zespół po raz kolejny w swojej muzycznej przygodzie sięgnął po gatunkowy eklektyzm, nie bojąc się nawiązywania do przeróżnych stylów, mając jednocześnie pełną świadomość przywiązania do bliskich wszystkim, tradycyjnych linii melodycznych.
Dwujęzyczność koncertu również nie pozostaje bez znaczenia, część muzyków z radością i dumą podkreśliła w ten sposób swoje pochodzenie, co jedocześnie dało wyraz temu, jak bliska więź łączy nas ze wschodnimi sąsiadami.

“Kolędy pod wspólnym niebem” wypływając z wielokulturowej przystani zespołu ENEJ niosą dobrą nowinę całemu światu, niosą pasterską pieśń rozświetlaną blaskiem ognisk nie zważając na granice, podróżując pod, należącym przecież do wszystkich, niebem. A mówiąc prościej - koncert ten
jest ciepły, rodzinny, pełen spokoju i harmonii, które tak pasują do świątecznego czasu.
Niezależnie zatem od tego, czy okres świąteczny jest religijnym obrzędem, czy po prostu rodzinnym spotkaniem, czy towarzyszy jej brzmienie wielu głosów, czy cichy śpiew wąskiego grona najbliższych, czy zdominowana jest przez nowoczesność, czy mocno trzyma się tradycji, “Kolędy pod wspólnym niebem” zadomowią się znakomicie wszędzie, wystarczy tylko zaprosić je pod dach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Enej - Świąteczny Koncert Kolęd

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert