koncert

Elektroniczna Orkiestra "Laboratorium dźwięku" - "Muzyczne obrazy"

koncert

Elektroniczna Orkiestra "Laboratorium dźwięku" - "Muzyczne obrazy"

Elektroniczna Orkiestra "Laboratorium dźwięku" - "Muzyczne obrazy" - Bilety na koncert

Elektroniczna Orkiestra „Laboratorium dźwięku”

„Muzyczne obrazy”, koncert grupy instrumentalnej pod dyrekcją Marka Żurawskiego

„Laboratorium dźwięku” to orkiestra, którą jesienią 1994 r. założył kompozytor i muzyk Marek Żurawski. Działała przez 14 lat, a kiedy w 2008 r. większość muzyków orkiestry obroniła prace magisterskie, LD zawiesiło działalność. Wiosną 2013 r. spośród uczestników pracowni muzycznej Domu Kultury „Kadr” udało się wyłonić kolejnych entuzjastycznych i wrażliwych młodych muzyków i w tym samym roku zagrali pierwszy koncert.

„Laboratorium Dźwięku” to jedyny w Polsce i chyba na świecie zespół tego typu. Muzycy wykonują utwory z podziałem na samodzielne głosy (jak dzieje się to w tradycyjnych orkiestrach), jednak zamiast instrumentów akustycznych wykorzystują na wskroś „współczesne” keyboardy. Bardzo chętnie jednak Orkiestra łączy elektroniczne dźwięki z barwą akustycznych instrumentów czy głosem ludzkim. Stąd zrealizowany projekt wspólnych występów z chórem „Let the Dow Dow” utworzonym i prowadzonym przez Ewę Czubińską oraz solistkę Karoliną Jagieło. Od dwóch lat orkiestra współpracuje także z grupami tanecznymi, które wzbogacają koncerty specjalnie przygotowanymi układami choreograficznymi.

W repertuarze zespołu znajdują się: utwory znanych kompozytorów muzyki klasycznej, jak: Johann Sebastian Bach, Edvard Grieg, Jean Sibelius, Charles Gounod, Aram Chaczaturiam, Arvo Pärt, Joseph Haydn, Leo Delibes, Antonin Dvorak, a także utwory znanych kompozytorów muzyki rozrywkowej, jak: Henry Mancini, Joe Garland, Phil Collins, Karl Jenkins, Vangelis oraz brytyjskiego zespołu rockowego Jethro Tull.

Zespół nie konkuruje z prawdziwymi orkiestrami, zna bowiem ograniczenia i własne, i instrumentów. Olbrzymią satysfakcję sprawia muzykom możliwość pełnego, praktycznego poznawania oraz przeżywania arcydzieł muzyki poważnej. A gdy mogą podzielić się swoją pasją z innymi – radość z muzykowania jest kompletna.

BILETY: 5 PLN

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Elektroniczna Orkiestra "Laboratorium dźwięku" - "Muzyczne obrazy"

Było cudownie! Chętnie jeszcze raz posłuchałbym tych młodych ludzi jak grają pod dyrekcją Pana Marka. Gorąco polecam!
Super!

Polecane z kategorii koncert