koncert

Ethno Jazz Festival - AL DI MEOLA "Opus"

koncert

Ethno Jazz Festival - AL DI MEOLA "Opus"

Ethno Jazz Festival - AL DI MEOLA "Opus" - Bilety na koncert

Al Di Meola zagra jesienią we Wrocławiu!

Al Di Meola, jeden z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów, przyjeżdża do Wrocławia na zaproszenia Ethno Jazz Festivalu promować swoją najnowszą płytę.

Premierowy materiał z płyty "Opus" usłyszymy na żywo listopada w sali teatralnej Impartu przy ul. Mazowieckiej 17.

Al Di Meola to amerykański gitarzysta, zaliczany do pionierów jazzu, rocka i world music. Jego fascynacja złożoną synchronizacją rytmiczną w połączeniu z prowokacyjną liryczną melodią i wyrafinowaną harmonią są sercem tworzonej przez niego muzyki w karierze, która trwa już ponad cztery dekady.

Laureat nagrody GRAMMY, zyskał światową sławę jako muzyk solowy, a równocześnie grając wspólnie z takimi gwiazdamu jak Frank Zappa, Jimmy Page, Stevie Wonder, Chick Corea, Paco De Lucia, John McLaughlin, Jean-Luc Ponty, Stanley Clarke, Luciano Pavarotti, Paul Simon, Phil Collins, Santana, Steve Winwood czy Herbie Hancock.

Al Di Meola jest laureatem najwyższej ilości nagród w różnych gitarowych kategoriach, które otrzymał od Guitar Player Magazine i innym branżowych pism.

Artysta wciąż stawia sobie i swojej muzyce nowe wyzwanie, poszerza swoje granice, za każdym razem odkrywając siebie na nowo.

O swojej ostatnie płycie mówi:

„Na płycie "Opus" chciałem poszerzyć moje umiejętności kompozycyjne i myślę, że ewolucja tej części mojej osoby wpłynęła na postrzeganie mnie bardziej w kategorii kompozytora niż wyłącznie gitarzysty. W pewnym sensie ta płyta zapoczątkowała nową erę w moim życiu. Pierwszy raz byłem naprawdę szczęśliwy pisząc muzykę. Mam cudowną żonę, wspaniałą córkę i fantastyczną rodzinę, która inspiruje mnie każdego dnia. Wierzę, że pokazuję to w swojej muzyce"

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - AL DI MEOLA "Opus"

Jeżeli chodzi o występ Al. Di Meoli to naprawdę wielka rzecz. Koncert doskonały i bardzo miło było w tym uczestniczyć. Mam ogromny niesmak dotyczący samej organizacji a przede wszystkim zapowiedzi głównego bohatera wieczoru. Przy tej klasy artysty, zapowiedź osoby która to zrobiła była poniżej jakiegokolwiek poziomu, brak odrobiny zaangażowania ze strony organizatora. Wstyd !!
gitara1402 05.11.2018 13:15

Polecane z kategorii koncert