koncert

Ethno Jazz Festival: Avishai Cohen Trio

koncert

Ethno Jazz Festival: Avishai Cohen Trio

Ethno Jazz Festival: Avishai Cohen Trio - Bilety na koncert

Koncert jednego z najważniejszych muzyków jazzowych, pochodzącego z Izraela Avishaia Cohena.
We Wrocławiu artysta zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego albumu pt. "1970", ale na koncercie nie zabraknie też utworów znanych już publiczności z wcześniejszych płyt.

Avishai Cohen
Geniusz kontrabasu. Jeden z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych muzyków jazzowych ostatniej dekady. Jego talent docenili Chick Corea, Herbie Hancock i Bobby McFerrin. Magazyn Down Beat nazwał go "wizjonerem gatunku" i "jedną z postaci otwierających jazz na nowe obszary". Avishai ma ponadto unikalną zdolność łączenia wysublimowanej muzyki z szeroką popularnością. Kariera artysty rozpoczęła się na dobre od współpracy z Chickiem Coreą - w latach 1996-2003 Avishai był podporą sekstetu Origin i Chick Corea New Trio. Lata spędzone pod skrzydłami słynnego lidera sprawiły, że o Avishaiu zaczęto głośno mówić i pisać jako o nowej wschodzącej gwieździe basowych strun i niekwestionowanym wirtuozie. Wraz z Chickiem Coreą zagrał niezliczoną ilość koncertów i z czasem stał się rytmicznym filarem niemal wszystkich jego artystycznych przedsięwzięć. Poza współpracą z Coreą, Cohen nagrywał lub występował z wieloma gwiazdami jazzu, m.in. Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Paquito D'Rivera, Danilo Perez. Pierwsze autorskie grupy i nagrania pod własnym nazwiskiem datują sie na 1998 rok. Od tego czasu Avishai nagrał kilkanaście albumów) i wystąpił na wszystkich liczących się festiwalach na świecie. Sensacją ostatnich lat jest łączenie przez Avishaia gry na kontrabasie ze śpiewem, artysta czyni to w sposób zjawiskowy, a wielkie powodzenie ostatnich albumów potwierdza to najlepiej.

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie:
Avishai Cohen - Bass
Elchin Shirinov - Piano
Noam David - Drums

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival: Avishai Cohen Trio

Coś fantastycznego!!!! Najlepszy koncert na jakim byłam! 4 bisy i ten talent Avishai’a!!! Nie zapomniane wrażenia!!! Już czekam na kolejny występ w Polsce!
Mona 13.05.2019 05:49
Wspaniały koncert! Duża kultura muzyczna, mnóstwo energii, a jednocześnie prawie liryczne melodie. No i ten rytm, tak charakterystyczny dla Avishaya.. Jak dla mnie, to Impart jest najlepszą salą we Wrocławiu. Czekamy na ponowną wizytę Avishaya we Wrocławiu!
Janusz 10.05.2019 10:48

Polecane z kategorii koncert