koncert

Ethno Jazz Festival - Laboratorium Pieśni "Rasti"

koncert

Ethno Jazz Festival - Laboratorium Pieśni "Rasti"

Ethno Jazz Festival - Laboratorium Pieśni "Rasti" - Bilety na koncert

Laboratorium Pieśni we Wrocławiu – premiera płyty „Rasti”

Ethno Jazz Festival zaprasza 10 lutego do Synagogi Pod Białym Bocianem na premierowy koncert promujący najnowszą płytę zespołu Laboratorium Pieśni!

Kobiecość jest pieśnią, wielogłosową, z wnętrza ziemi, z początków świata. Tak prastarą jak kamienie, tak prastarą jak puszcze, tak prastarą jak pierwszy dźwięk, pierwsza wibracja. Kobiecośćjest wolnością. Kobiecość jest głosem natury,nieposkromionej dzikości i łagodności jednocześnie. Kobiecość jest rzeką, w której kąpią się dzieci i z której pijązwierzęta. Kobiecość jest darem dlamężczyzn, żeby mogli wejść na ścieżkę serca. Kobiecość jest wschodem i zachodemsłońca, księżycem w pełni i w nowiu. Kobiecość jest pierwotnym tańcem, który tańczy się w strumieniach deszczu,
oddechem z dna oceanów, wołaniem miłości. Kobiecość to inwitacja dokręgu, w którym śpiewa się pradawne pieśni, wyśpiewujezaklęcia, grając na bębnach transowe rytmy. Kobiecość to bijące źródło. Kobiecość to czysta celebracja życia.

Zapraszamy Cię na koncert celebrujący przyjście na świat kolejnej płyty: „Rasti”.

Rośnij, rośnij mój zielony lesie, rośnij moja sosno,
abym mogła wspiąć się po tobie
i zobaczyć mojego ukochanego....

To już kolejna płyta zespołu Laboratorium Pieśni. Pierwsza była „Rosna”, potem w mniejszych składach nagrałyśmy „Puste noce” – płytę z pieśniami pogrzebowymi oraz „Sound Meditation” – pieśni tradycyjne w odsłonie relaksacyjnej. Teraz czas na kolejną płytę: „Rasti”, płytę – dziewczynę, która coraz odważniej odchodzi od tradycji, acoraz bardziej ufa w swój wewnętrzny,intuicyjny świat, w swój przekaz. „Rasti”, czyli rośnij. Rośnijdziewczyno, dojrzewaj, wyrośnij na wysoką sosnę, nabieraj
barw, otwórz skrzydła, zaufaj sobie i swoim mocom, zobacz kim jesteś ijaka jesteś piękna. Tańcz,śpiewaj, oddychaj i ciesz się sobą.A przede wszystkim stwarzaj światy, kreuj dźwięki, wyśpiewuj swoje własne pieśni, płynące z twojej istoty, z twojego ducha.

Do zobaczenia na premierze w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

O ZESPOLE:
Laboratorium Pieśni – Song Laboratory (world/etno/spiritual/mysticfolkmusic) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśnipolifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i
przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shrutibox, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację,
przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.
Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnychregionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane wprocesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lubwzbogaconej, aranżowanej.
Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach,
m.in. “Pory Roku” (2012), “Puste Noce – Pieśni, które już się kończą” (2014).
Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już ponad 15 krajów (m.in. USA, Indie, Anglia, Niemcy,Szwajcaria, Hiszpania, Islandia, Dania, Belgia, Holandia, Francja, Czechy).
Teledysk z białoruską pieśnią „Sztoj pa moru” osiągnął ponad 4 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 115 tysięcyfanów.

Głosy zespołu: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Schally-Kacprzak, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn,
Alina Klebba, Karolina Stawiszyńska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - Laboratorium Pieśni "Rasti"

Beautiful, I am still fulfilled with the healing energy. Truly a treat.

Polecane z kategorii koncert