koncert

Ethno Jazz Festival - MORENO VELOSO

koncert

Ethno Jazz Festival - MORENO VELOSO

Ethno Jazz Festival - MORENO VELOSO - Bilety na koncert

Moreno Veloso, syn ikony brazylijskiej muzyki Caetano Veloso, wystąpi we Wrocławiu!

Moreno Veloso, syn jednego z najbardziej znanych w świecie twórców brazylijskiej muzyki, przyjedzie do Wrocławia na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu.
Miłośników bossa novy i współczesnej muzyki brazylijskiej zapraszamy 18 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Moreno Veloso przygodę z muzyką rozpoczął w wieku trzech lat, a następnie sześć lat udoskonalał swoje naturalne umiejętności pobierając lekcje nauki gry na gitarze.

Moreno zadebiutował jako autor piosenek w 1982 roku między innymi "Um Canto de Afoxé Para o Bloco do llê". Nawet kiedy rozpoczął studia na wydziale fizyki we wczesnych latach '90 jego zainteresowanie muzyką było silniejsze. W tym samym okresie młody i obiecujący artysta stworzył własne studio nagraniowe.

Po występach na żywo wraz z Alexandre Kassin i Domenico Lancellotti, grając brazylijskie rytmy połączone z elementami elektroniki, postanowili stworzyć album eksperymentalny „Album Typewriter” wyprodukowany przez Andrés Levin. Nieprzetłumaczalny tytuł nagrania „Máquina de Escrever Musica +2” był wielkim hitem w Brazylii.

Oprócz własnej kariery scenicznej, Moreno Veloso współpracował z ojcem zarówno w trasach koncertowych jak i w studiu, tworząc wspólnie trzy płyty. W 2012 nagrali wielokrotnie nagradzany hit „Abraçaço,” który powstał w koprodukcji z gitarzystą Pedro Sa.

We wrześniu 2014 Moreno wydał płytę „Coisa Boa”. Album nagrywany był na całym świecie we współpracy z 30 muzykami - są wśród nich takie sławy jak: Arto Lindsay, Melvin Gibbs, Daniel Johns, Rodrigo Bartolo, Rodrigo Amarante i wokalista Takako Minekawa.

We Wrocławiu Moreno wystąpi zespołem w składzie:
Moreno Veloso – vox, ac guitar + pandeiro
Pedro Sá - guitar
Rafael Rocha - drums
Bruno Di Lullo – bass

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - MORENO VELOSO

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert