koncert

Ethno Jazz Festival: OANA CĂTĂLINA CHIŢU - Bucharest Tango

koncert

Ethno Jazz Festival: OANA CĂTĂLINA CHIŢU - Bucharest Tango

Ethno Jazz Festival: OANA CĂTĂLINA CHIŢU - Bucharest Tango - Bilety na koncert

Oana Cătălina Chiţu - “Bucharest Tango” w Starym Klasztorze!

Oana Cătălina Chiţu, jedna z najważniejszych rumuńskich wokalistek, obdarzona charyzmatycznym głosem, odwiedzi Wrocław ze swoim sztandarowym projektem muzycznym “Bucharest Tango”!

Miłośników przedwojennych tang z domieszką bałkańskiego temperamentu zapraszamy 10 maja do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Publiczność Ethno Jazz Festivalu może pamiętać wspaniały występ Oany Cătăliny Chiţu, łączący przepiękne tanga z porywająca rumuńską muzyka ludową, w Synagodze Pod Białym Bocianem w 2012 r.

Projekt muzyczny "Bucharest Tango" odkrywa zaginioną muzykę, brzmienie rumuńskiego tanga, które regularnie pojawiało się w bukareszteńskich kafejkach, parkach, klubach i restauracjach w latach trzydziestych XX wieku. Oana Cătălina Chiţu i jej muzycy łączą zaginione tango tamtej ery z ludowymi balladami Marii Tanase, wspaniałej divy żyjącej w latach 1913-1963, nazywanej rumuńską Edith Piaf.

Oana Cătălina Chiţu urodziła się na wsi i dorastała słuchając tych zapomnianych melodii w wykonaniu swoich rodziców. Wiele lat później, podczas odwiedzin rodziny w Bukareszcie, Oana odnalazła stary gramofon wraz z 78 czarnymi płytami z nagraniami m.in.: Cristiana Vasile’a, Jean Moscopola oraz Marii Tănase. Był to moment przełomowy w jej karierze, od tego momentu niepowtarzalny klimat przedwojennego tanga nie pozwalał jej zapomnieć o swoich korzeniach.

Płyta „Bucharest Tango” wydana przez wydawnictwo Asphalt Tango to także hołd złożony wspanialej wokalistce pochodzącej z tamtych czasów, Marii Tănase, której głos porywał cały naród.

Nikt inny z młodego pokolenia artystów z Rumunii nie potrafił połączyć tanga “à la romanesque” i ballad Tanase tak autentycznie i swobodnie. Oana reprezentuje nowe pokolenie Rumunów, którzy zainteresowali się przepiękną, lecz w większości zapomnianą tradycją muzyczną minionej ery.

Artystce na scenie towarzyszyć będą wspaniali rumuńscy muzycy: Dejan Jovanovic - akordeon oraz Vladimir Karparov - saksofon

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival: OANA CĂTĂLINA CHIŢU - Bucharest Tango

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert