koncert

Ethno Jazz Festival - SON DEL NENE - Muzyka Świata w Starym Klasztorze

koncert

Ethno Jazz Festival - SON DEL NENE - Muzyka Świata w Starym Klasztorze

Ethno Jazz Festival - SON DEL NENE - Muzyka Świata w Starym Klasztorze - Bilety na koncert

Son Del Nene – gwiazdy z Kuby zagrają w Starym Klasztorze!

El Nene, gwiazda muzyki son cubano wraz ze swoim zespołem Son Del Nene, wystąpi we Wrocławiu na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu.
Na niepowtarzalny wieczór w kubańskich rytmach zapraszamy 19 października do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

Styl muzyczny son cubano jest mieszanką rytmów afro-kubańskich i gitarowej muzyki hiszpańskich rolników. Jego początki sięgają połowy XIX wieku. Na początku XX wieku, ten styl muzyczny osiągnął sukces w Hawanie i na całej Kubie. Stamtąd wyruszył na podbój świata, a po sukcesie słynnego filmu Wima Wendersa "Buena Vista Social Club" zyskał światową popularność.

El Nene, czyli Pedro Martinez Lugo dysponuje niezrównanym głosem - jednocześnie potężnym, ale i melancholijnym. Na scenie prezentuje się jak młodsza wersja słynnego na całym świecie Ibrahima Ferrer z legendarnego Buena Vista Social Club. Panowie są do siebie niesamowicie podobni nie tylko z wyglądu, ale i niezrównanego muzycznego stylu

El Nene nauczył się od "starszych panów" jak śpiewać autentyczne son cubano, tak przekonująco, że zdobył nagrodę Latin Grammy wraz ze swoją grupą "Los Jovenes del Son". W flimie Wima Wendersa "Musica Cubana - Synowie Buena Vista", El Nene zagrał wiodącą rolę w najbardziej poruszających scenach muzycznych.

Na swoim ostatnim albumie "Lágrimas de Amor" pokazał całą gamę swoich umiejętności: sentymentalną stronę na klasycznym "Fiebre de ti" i ognistą kubańską stronę na "Felize Recuerdo". Jego występy na żywo są tak samo wszechstronne i zróżnicowane jak jego płyty: zaskakująco różnorodne, porywające i ekscytujące.

El Nene i jego siedmioosobowy zespół Son Del Nene, po gorącym przyjęciu ich pierwszej trasy koncertowej w Europe, powracają ponownie. Dla wszystkich miłośników oryginalnej tradycyjnej muzyki son cubano, którzy chcą doświadczyć atmosfery autentycznej Kuby, spotkanie z tym wyjątkowym muzykiem to niepowtarzalna okazji, której nie można przegapić.

"Nogi same rwą się do tańca. To muzyka, której nie można się oprzeć. "

Zespół Son Del Nene występuje w składzie:
El Nene / vocals
Gegory Lopez / trumpet, vocals
Deivys Berroa / bass, vocals
Armando Lahullier / tres cubano, vocals
Eduardo Acosta / guitar, vocals
Rigoberto Gonzalez / percussion
Yoendry Ferrer / congas, vocals

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - SON DEL NENE - Muzyka Świata w Starym Klasztorze

bardzo fajny koncert, dużo pozytywnej energii, zaczął się niestety z ok 15, 20 minutowym opóznieniem
Wykonawcy - super! Atmosfera - super! Nagłośnienie (akustyk)- dno, za głośno i bez wyczucia - to nie był koncert rockowy ani dyskoteka!!!
Niska ocena wydarzenia należy się organizatorom. Nie wiem kto wpadł na genialny pomysł na ustawienie miejsc siedzących. Sam zespół super, nogi rwały się do tańca. Ja druga część koncertu spędziłem na tyłach pląsając do muzyki, na krześle usiedzieć nie dało się. Artyści byli formą wydarzenia również zaskoczeni, czemu dawali wyraz po każdym utworze w pierwszej części.

Polecane z kategorii koncert