koncert

Ethno Jazz Festival - LURA

koncert

Ethno Jazz Festival - LURA

Ethno Jazz Festival - LURA - Bilety na koncert

Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednej z najwybitniejszych reprezentantek Wysp Zielonego Przylądka. Uważana za godną następczynię wybitnej Cesarii Evory, LURA (Maria de Lurdes Pina Assunção) wystąpi 1 października w sali teatralnej Impartu!

Lura, a właściwie Maria de Lurdes Pina Assunção, urodziła się w Lizbonie. Jej rodzice przyjechali tam z najbardziej rozśpiewanych i najbardziej zielonych wysp na świecie - Wysp Zielonego Przylądka. Z początku artystka studiowała i trenowała pływanie, aż do czasu, gdy w wieku siedemnastu lat została poproszona przez Jukę o nagranie chórków na jego płytę, a nawet - zaśpiewanie w duecie. Od tamtej chwili Lura śpiewa, nagrywa i koncertuje po całym świecie. Co więcej - uważana jest za jedną z najlepszych artystek Wysp Zielonego Przylądka i godną następczynię wybitnej Cesarii Evory, u której zresztą występowała gościnnie na albumie "Cesaria Evora &..." (2010). Lura swoją karierę rozpoczęła od wydania płyty "Nha Vida" (1996), lecz dopiero trzeci album "Di Korpu Ku Alma" (2004) przyniósł jej prawdziwy sukces, który trwa do dziś. Obecnie ma na swoim koncie siedem krążków, a każdy z nich jest odpowiednio zróżnicowany. W twórczości Lury energia przeplata się z lirycznymi brzmieniami, piękna melodyka wykonywanych piosenek z silnym, wspaniałym głosem, zmysłowe i nastrojowe utwory z porywającymi do tańca dźwiękami.
Ostatnie płyty artystki, to wydana w 2015 roku "Herança", którą wrocławska publiczność miała już okazję usłyszeć na koncercie Siesty w Drodze w Starym Klasztorze oraz niedawno wydana EP "Alguem di Alguem".
Będzie to niebywała okazja, by zapoznać się z bogatą kulturą Wysp Zielonego Przylądka, zwyczajami i tradycjami ich mieszkańców. Album stanowi muzyczną, roztańczoną podróż w towarzystwie tej utalentowanej, charyzmatycznej wokalistki Capo Verde. Tętniący życiem, cudownie taneczny, oparty jest na charakterystycznym rytmie muzyki z Wysp.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival - LURA

świetna wokalistka, bardzo dobry zespół. Zaintrygowało mnie i koleżankę to, że duża część miejsc pozostała nie zajęta, a jak kupowałam - miejsc było bardzo niewiele. Szkoda!
Efka 08.10.2019 20:45
Gorąco polecam, świetny klimat, kontakt z publicznością, temperament i poczucie humoru
Rola 08.10.2019 16:38
Wspaniały koncert. Uwielbiam Lunę za jej dynamikę piękny głos oraz wspaniałą muzykę jej zespołu
Świetny koncert, żywiołowa, roztańczona energiczna, egzotyczna, niesamowita Lura. Kiedy następny koncert.
Aneta 02.10.2019 19:58
Szkoda, że sala nie była pełna. Koncert od strony muzycznej urokliwy. Kapela wyśmienita, Artystka też, doskonale wie, czego chce, i potrafi nawiązywać kontakt z publicznością. Morna wykonana tak samo dobrze, jak Mariza. Początek, ten instrumentalny, przypominał najlepsze występy Cesari Evory. Wielkie dzięki za zorganizowanie koncertu
and 02.10.2019 16:52
Fantastyczny występ. Lura jest prawdziwą gwiazdą o wspaniałym głosie. Porwała ludzi do tańca i nawet do współśpiewania dwóch fragmentów jej utworów.
Tomasz 02.10.2019 13:31
Fantastyczny koncert. Połączenie mega talentu i pokory z dużą dawką skromności . Polecam gorąco!
Aga 02.10.2019 12:11
Świetny występ Lury. Piosenkarka pełna temperamentu, wciągnęła salę we wspólne śpiewanie i tańczenie na stojąco. Lura dysponuje pięknym głosem a piosenki wpadały w ucho. Chętnie jeszcze raz pójdę na jej występ.
Jacek 02.10.2019 09:33
Rewelacyjny koncert!
n-krzychu 02.10.2019 08:54
Rewelacja. Wg mnie LURA dużo więcej radości daje ludziom jako pieśniarka niż pływaczka. jurek
Wspaniały koncert! Przednia zabawa. Polecamy.
Było super! Kilka takich koncertów i zima minie szybko :)

Polecane z kategorii koncert