koncert

Ethno Jazz Festival: Wojtek Mazolewski Quintet - Komeda

koncert

Ethno Jazz Festival: Wojtek Mazolewski Quintet - Komeda

Ethno Jazz Festival: Wojtek Mazolewski Quintet - Komeda - Bilety na koncert

Wojtek Mazolewski Quintet w trasie z muzyką Komedy

Kwintet Wojtka Mazolewskiego po sukcesie wiosennej trasy "Komeda" rusza na jej jesienną odsłonę.

Teledysk: https://youtu.be/C83HDj6s3kQ

Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

"Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. - mówi Wojtek Mazolewski - w naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek."

Światowa edycja albumu "Polka" kwintetu Wojtka Mazolewskiego została uznana przez amerykański DownBeat Magazine za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w tym roku. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi w historii ukazujacego się od 1932 roku najstarszego i najbardziej prestiżowego magazynu jazzowego na świecie.

O albumie "Polka Worldwide Deluxe Edition" rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały sie m.in w angielskim The Wire czy prestiżowy niemieckim JazzThing. Album docenił także legenda radia BBC Radio 6 Music Gilles Peterson poświącają jej jedną ze swoich audycji.

Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Nie można tego przegapić!

Zdjecia fot. Ewelina "Eris" Wójcik

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ethno Jazz Festival: Wojtek Mazolewski Quintet - Komeda

Wspaniały koncert po prostu super

Polecane z kategorii koncert