koncert Ewa Bem

Ewa Bem & Andrzej Jagodziński

koncert Ewa Bem

Ewa Bem & Andrzej Jagodziński

Ewa Bem & Andrzej Jagodziński - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Ewa Bem to 'Pierwsza dama polskiego jazzu'. W przypadku tej Artystki trudno uciec od mało oryginalnego określenia, jest ono, bowiem trafne nie tylko ze względu na umiejętności wokalne, ale i nienaganne maniery estradowe. Karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 roku w Grupie Bluesowej „Stodoła”. Jako solistka zadebiutowała w 1970 roku z kwartetem Zbigniewa Seiferta i śpiewała z różnymi zespołami. W 1972 roku zdobyła I nagrodę na konkursie wokalistów jazzowych w Lublinie. Jest współtwórczynią zespołu Bemibek. Po zmianach personalnych, grupa zmieniła nazwę na Bemibem. Występowała nie tylko w Polsce, ale również na Kubie, w Indiach, Szwecji i innych państwach skandynawskich, Czechosłowacji, państwach Europy Zachodniej oraz USA.

Andrzej Jagodziński skończył klasę waltorni w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Grał m.in. z grupami Old Timers, Swing Session, String Connection (zespół lat 80. w ankiecie czytelników Jazz Forum), Quintessence (Birthday – jazzowy album roku 1992), Big Warsaw Band, w kwartecie Janusza Muniaka, w kwartecie Zbigniewa Namysłowskiego i w "Czwartecie" Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Jego najpopularniejszą płytą jest Chopin z 1993 w trio z Adamem Cegielskim na basie i Czesławem "Małym" Bartkowskim na perkusji. Dostał za nią Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie biorąc udział między innymi w Jazz Yatra - Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz in Europe-Paris, Skane Festivalen in Malmo, Edinburgh Art Festival, Ankara Music Festival, Leverkusener Jazz Tage oraz Istanbul International Festival.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Ewa Bem & Andrzej Jagodziński

Masakra porażka ta Pani powinna dać sobie spokój ze śpiewaniem Jestem zniesmaczony poziomem artystycznym,wokalnym.Gdzie tej Pani do Edyty Geppert czy Anny Jopek nie jest godna im sznurowadeł wiązać.
18.10.2016 13:01
Koncert jak najbardziej udany, Pani Ewa jak zawsze wspaniała :)
Ela 18.10.2016 08:36

Polecane z kategorii koncert