koncert

Fala na Woli (fala dźwięku #53): Zenial i TER

koncert

Fala na Woli (fala dźwięku #53): Zenial i TER

Fala na Woli (fala dźwięku #53): Zenial i TER - Bilety na koncert

Fala odradza się na Woli!
Wolskie Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych "Trzecia Fala"" zapraszają na podwójny koncert:
Zenial i TER.

Łukasz Szałankiewicz (aka Zenial): wykonawca muzyki elektronicznej, artysta dźwiękowy. Jego działalność artystyczna oscyluje również wokół interaktywnych instalacji. Posiada także wieloletnie doświadczenie kuratorskie, zarówno jako kurator cyklu audio-wizualnego w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk (2007-2015), jak i uczestnik wielu międzynarodowych projektów. Jest współtwórcą wydawnictwa i platformy Audiotong. W latach 2016-2017 pracował jako kurator projektów specjalnych, ze szczególnym naciskiem na promocję gier komputerowych oraz mediów interaktywnych w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Twórca modułu kultury cyfrowej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.Zajmuje się zagadnieniem audio w mediach interaktywnych w poznańskim Collegium Da Vinci na Wydziale Informatyki i komunikacji Wizualnej. Dodatkowy obszar działalności: historia gier komputerowych, archeologia mediów oraz demoscena.

TER - artystka zafascynowana analogową muzyką elektroniczną, jedna z niewielu kobiet w Polsce, które regularnie grają na żywo na syntezatorach modularnych. Magda Ter współtworzyła grupy One Inch of Shadow i Brasil and the Gallowbrothers Band, których nagrania, poza blisko dziesięcioma albumami opublikowanymi w Polsce i USA, znalazły się na licznych kompilacjach z całego świata. Od początku najbliższa jej była analogowa elektronika, poszukiwania na tym polu, towarzyszyły jej również podczas wspólnej pracy z Tomkiem Mirtem. Razem tworzą duet Mirt+Ter, będący ich koncertowym wcieleniem. Wystąpili na festiwalach Flussi (IT), Donau Festival (AT), Unsound (PL).
Pod szyldem Mirt+Ter wydali płytę "Sultans of S#&*$" (2013, BDTA). Magda Ter jest częstym gościem na płytach Mirta. Solo zadebiutowała w 2013 roku płytą "Fingerprints" (cat|sun) do której nagrania zaprosiła między innymi perkusistę Andrzeja Załęskiego. Zderzenie jego swobodnego stylu gry z minimalistyczną, choć wymykającą się prostym definicjom elektroniką tworzoną przy pomocy systemu modularnego, dobrze określa trzon zainteresowań artystki. W jej muzyce słychać zarówno echa krautrockowej motoryki, oniryczność psychodelii jak i całkiem współczesne inspiracje awangardowym techno, ambientem, lo-fi czy elektroakustyką.
https://soundcloud.com/t_e_r

Partnerzy medialni:
Glissando, Wydawnictwo Okultura, Skąd ten noise, Pańska Skórka

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Fala na Woli (fala dźwięku #53): Zenial i TER

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert