koncert

Falochron. Warszawski muzyczny turnus wczasowy

koncert

Falochron. Warszawski muzyczny turnus wczasowy

Falochron. Warszawski muzyczny turnus wczasowy - Bilety na koncert

Wolskie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala przedstawia pierwszą edycja cyklicznego festiwalu przybliżającego różne odmiany współczesnej muzyki elektronicznej.

Recepcja muzyki w dużej mierze zależy od przestrzeni, w której jest wykonywana. Warszawa w okresie letnim potrzebuje muzyki w plenerze, a przestrzeń wolskiego amfiteatru wraz z otoczeniem parkowym sprzyja weekendowemu oddechowi, wakacyjnej refleksji i odpoczynkowi. Na jeden dzień Park Sowińskiego zamieni się w eksperymentalne pole muzyki elektroakustycznej, ambientowej czy dronowej, prezentując przy tym rozpoznawalnych i cenionych artystów. W sierpniową sobotę wystąpią:

Jacaszek / We will fail / Piotr Kurek / Auride

Jacaszek - kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Współpracuje z artystami wizualnymi i video, choreografami, fotografami oraz reżyserami filmowymi i teatralnymi. Autor muzyki do filmu, teatru, słuchowisk. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.

http://jacaszek.com/

We will fail - to muzyczny alias Aleksandry Grünholz, mieszkającej w Warszawie projektantki, której piękne rysunki zdobią wszystkie trzy z jej albumów, w tym zeszłoroczny podwójny LP “Hand That Heals / Hand That Bites”. Podzielony na dwie części, amorficzny i medytatywny oraz rytmiczny i industrialny, to album, który rozwija jej brzmienie w stronę przestrzeni i większej ilości detali, wciąż łącząc syntezę z nagraniami terenowymi.

We Will Fail występowała m. in. na festiwalach Unsound w Krakowie oraz kanadyjskim Toronto, na Intonal w szwedzkim Malmoe, CTM w Berlinie, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. W Londynie wystąpiła w słynnym Cafe OTO.

https://soundcloud.com/wewillfail

Piotr Kurek - zamieszkały w Warszawie muzyk, znany z projektu Piętnastka oraz kilku solowych albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon). Jest autorem bądź współautorem wielu projektów instrumentalnych m.in. Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville, Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), CTM (Berlin) itd.

https://piotrkurek.bandcamp.com/

Auride – pod nazwą tą ukrywa się Wawrzyniec Hłasko, muzyk-amator, od 360 lat w ciemnym pokoju pracuje nad swoim debiutanckim albumem. Nieślubne dziecko autechre i voigta, roberta milesa i kaszpirowskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Falochron. Warszawski muzyczny turnus wczasowy

Daję 3 gwiazdki za bardzo dobre koncerty, zwłaszcza wspaniały występ Jacaszka. Co do organizacji mam bardzo dużo zastrzeżeń. Po pierwsze, festiwal chyba nie miał żadnej reklamy, bo przyszła na niego tylko garstka osób,co jak na festiwal w Warszawie było szokujące. Po drugie, ja kupiłam bilet, ale organizatorzy, chyba ze względu na niską frekwencję, zdecydowali, że jednak będzie wstęp wolny i każdy przechodząc parkiem mógł wejsć do amfiteatru. Uważam, że nie było to zbyt uczciwe.

Polecane z kategorii koncert