koncert

Festiwal Warszawa Singera w Wawrze

koncert

Festiwal Warszawa Singera w Wawrze

Festiwal Warszawa Singera w Wawrze - Bilety na koncert

Niezwykły, dwuczęściowy koncert (z 30 minutową przerwą), którego bohaterami są dwaj wielcy żydowscy kompozytorzy. Dzieli ich cała epoka, łączy wyjątkowy talent, pasja i poszukiwanie prawd uniwersalnych.

Dawid Bajgelman – barwna i ważna postać w muzycznym świecie polskiego międzywojnia i lat wojny. Muzyk, kompozytor, dyrygent. Komponował muzykę teatralną i kabaretową, kierował wieloma orkiestrami, pisał i nagrywał popularne szlagiery, ale w pamięci pozostanie przede wszystkim jako autor przejmujących muzycznych opowieści z Czasów Zagłady – piosenek, które powstały w getcie.
Zjawiskowy projekt wypełniony kompozycjami Dawida Bajgelmana przygotowała mistrzyni w tworzeniu lirycznych nastrojów, intrygująca wokalistka Ola Bilińska.
Towarzyszy jej kwartet znakomitych instrumentalistów: Edyta Czerniewicz – wiolonczela, Kasia Kołbowska – harfa, Julia Ziętek – skrzypce i Sebastian Witkowski – gitara basowa i syntezatory.

Łukasz Lach - wybitny muzyk, wokalista i kompozytor, lider legendarnej łódzkiej formacji L.Stadt od zawsze był zafascynowany piosenkami wielkiego Boba Dylana.
Postrzegał go jako swojego duchowego i muzycznego przewodnika, a osobisty kontakt z Mistrzem ułożył mu sporą część artystycznego życia. Do projektu „Lach śpiewa Dylana” wybrał Łukasz piosenki, które śpiewał od zawsze, które na przestrzeni lat „zaadaptował jako własne”
I to się czuje od pierwszego dźwięku. Dylan przefiltrowany przez niezwykłą wrażliwość muzyczną Łukasza jest do bólu osobisty, momentami intymny i pełen prawdy. „Lach śpiewa Dylana” to dzieło kompletne, nieoczywiste i wyjątkowo piękne.
Łukaszowi Lachowi śpiewającemu i grającemu na pianinie i gitarze towarzyszy Adam Lewartowski na gitarze i cigarboxie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Festiwal Warszawa Singera w Wawrze

Koncert pokazał w nieszablonowy sposób wpływ kultury żydowskiej na współczesną muzykę i młodych twórców. Ciekawe zestawienie wykonawców, ciekawe co za rok. Dzięki
Piękny koncert!
Organizacja koncertu fatalna. Kupiliśmy bilety na konkretne miejsca. Po przybyciu okazało się, że są one zajęte, a osoby je zajmujące nie zamierzają respektować naszych opłaconych uprawnień, twierdząc że są gośćmi. Przedstawiciel organizatora bez słowa przeprosin dwukrotnie usiłował „upchnąć” nas gdzie indziej narażając nas na protesty widzów, którym z kolei my zajmowaliśmy miejsce. Żenująca sytuacja. Dopiero po interwencji, jak się później okazało, dyrektorki placówki znaleziono nam w końcu miejsce, z którego nikt nie próbował nas wyprosić. To bardzo przykre, że w tak niekomfortowej dla nas sytuacji rozpoczął się bardzo udany koncert Oli Bilińskiej.
Dylan to klasa sama w sobie. Łukasza Łacha polecam. Widać że kocha Dylana. Polecam WCK.j
Przyszłam na Olę Bilińską, bo ją uwielbiam i się nie zawiodłam - jak zawsze wyjątkowa i wprost rewelacyjna, dodatkowo pojawił się nieoczekiwanie w repertuarze Cohen a Lach śpiewający Dylana, na którym nie zamierzałam zostać, był również bardzo dobry. Organizacja miła i sprawna.

Polecane z kategorii koncert