Folk Metal Night: Radogost, Emerald Shine, Runika, Dziewanna | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Folk Metal Night: Radogost, Emerald Shine, Runika, Dziewanna

koncert

Folk Metal Night: Radogost, Emerald Shine, Runika, Dziewanna

Folk Metal Night: Radogost, Emerald Shine, Runika, Dziewanna - Bilety na koncert

Zapraszamy na niezwykły koncert! Zagrają dla Was:

Radogost
Grupa powstała w 2006 roku i gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. We wczesnych tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji. Najnowsze produkcje skręcają w mroczny, dekadencki i surrealistyczny klimat. W części tekstów można odnaleźć Młodopolskiego mistrze upadku - Tadeusza Micińskiego.

Emerald Shine
Melodyjny metalowy zespół z Novy Jicin, Czechy. Oprócz typowych instrumentów metalowych, zespół używa elektrycznej harfy, skrzypiec i fletu prostego, oraz łączy kilka stylów wokalnych. Z tekstów piosenek, koncentrując się głównie na tematach fantasy, muzykę Emerald Shine można również określić jako fantasy metal.

Runika
Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.

Dziewanna (metalowo)
Wokalistka i kompozytorka folkowa i metalowa. Jej twórczość inspirowana jest „Wiedźminem”, góralszczyzną oraz kulturą morza; wykonuje także muzykę dawną. Utwory Dziewanny to mieszanka skocznych, melodyjnych brzmień stylizowanych na modłę ludową i melancholijnych, ciężkich ballad przywołujących klimat pieśni żeglarskich, średniowiecznych tawern czy grozę Tatr i legend w nich ukrytych. Dziewanna występuje
z różnymi składami: w odsłonie folkmetalowej ogniste riffy i soczysta perkusja przełamane są rzewnymi dźwiękami wiolonczeli i przenikliwymi nutami fletu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetna impreza, kilka zespołów, każdy znajdzie coś dla siebie. Czy bardziej folk czy metal. Oby więcej takich.
Zespoły grały świetnie. Polecam lokal z klimatem.

Polecane