koncert

Fryderyk. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

koncert

Fryderyk. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Fryderyk. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu - Bilety na koncert

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (14 marca)
Perfect, Kayah, Muniek Staszczyk, Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel, Kasia Kowalska, Ewa Farna, Natalia Przybysz, Michał Szpak, KęKę feat. Grizzlee, Kuba Badach, Krzysztof Herdzin, Viki Gabor, Golec uOrkiestra & Gromee, Smolasty, Tomek Lipiński, Dr Misio, Mery Spolsky

FRYDERYK Festiwal (15 marca)
Scena Główna: Ørganek, Daria Zawiałow, Król, Natalia Przybysz, KęKę, Baranovski
Scena Nowego Rapu : OKI, Koza, Trill Pem, Miętha, Gverilla
Scena Debiuty: Ania Karwan, Viki Gabor, Sanah

Już 14 marca odbędzie się ceremonia wręczenia najbardziej prestiżowych nagród polskiego przemysłu muzycznego – Fryderyków. Podczas otwartej dla publiczności Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu wystąpi plejada artystów reprezentujących różnorodne formy muzycznego wyrazu. W Katowicach pojawią się m.in. Natalia Nykiel, Kasia Kowalska, Kuba Badach i Smolasty. Bilety dostępne są na stronie fryderyki.pl.

Gala wręczenia statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu bez wątpienia jest najbardziej emocjonującym punktem programu FRYDERYK Festiwal. W ramach tego wydarzenia zaśpiewa m.in. Natalia Nykiel – Mój pierwszy występ na gali Fryderyków dwa lata temu był niezwykłym momentem i zapamiętam go na zawsze – mówi artystka i dodaje: – Z wielką radością przyjęłam kolejne zaproszenie, aby wystąpić, a dodatkowo ekscytujące jest dla mnie, że od zeszłego roku gala odbywa się w zmienionej, otwartej na publiczność formule i że tak ważne dla polskiej fonografii święto możemy dzielić wspólnie z fanami. Artystka ma szansę opuścić MCK ze statuetką Fryderyka w kategorii Album roku elektronika za płytę Origo. W tej samej kategorii, za album Dekalog Spolsky, nominację otrzymała Mery Spolsky, która również zaprezentuje się na katowickiej scenie.

  • Uroczysta gala Fryderyków to celebracja różnorodnych form artystycznego wyrazu – mówi Marek Staszewski, szef organizującego FRYDERYK Festiwal Związku Producentów Audio Video. - W wydarzeniu wezmą udział czołowi polscy artyści, wykonujący bardzo odmienną muzykę – dodaje.
    Dzięki promocji różnorodności na scenie w Katowicach nie zabraknie zarówno hip-hopowych akcentów, dzięki KęKę, który pojawi się w towarzystwie Grizzlee, jak i bardziej popowych brzmień w wydaniu Kasi Kowalskiej, Michała Szpaka i Smolastego, który wystąpi z Ewą Farną. Przed zebranymi zaprezentuje się również Natalia Przybysz, nominowana w tym roku w dwóch kategoriach, w tym za Album roku pop za płytę Jak malować ogień.

Wieczorem 14 marca będzie można usłyszeć również muzyków z zespołu Golec uOrkiestra, których utwór Górą Ty, nagrany wspólnie z Gromeem i Bedoesem, ma już ponad 28 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Zagra również Dr Misio – formacja powstała z inicjatywy aktora Arkadiusza Jakubika, która swoją muzykę określa jako rock & roll.

W przestrzeniach MCK-u nie zabraknie akcentu jazzowego. Wieczór uświetni występ Krzysztofa Herdzina – jazzowego instrumentalisty, kompozytora i aranżera, laureata Fryderyka 2012. Usłyszymy również świetnego wokalistę i kompozytora ¬– Kubę Badacha, który na swoim koncie ma już dwa Fryderyki.

Podczas ceremonii wręczone zostaną nagrody specjalne Akademii Fonograficznej za całokształt osiągnięć artystycznych, czyli ZŁOTE FRYDERYKI. W kategorii muzyki rozrywkowej statuetki powędrują do zespołu Perfect i Tomka Lipińskiego, którzy również wystąpią na katowickiej gali. Natomiast w kategorii jazzowej ZŁOTEGO FRYDERYKA odbierze Czesław Bartkowski.

Do ujawnionych już wcześniej artystów, którzy uświetnią Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, należą: Kayah, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, a także nominowany w tegorocznej edycji Muniek Staszczyk (Album roku rock za płytę Syn Miasta i Utwór roku za piosenkę Pola) i Viki Gabor (Fonograficzny debiut roku i Utwór roku za piosenkę Superhero). Przebieg wydarzenia będzie można śledzić na żywo na antenie TVN. Bilety na galę dostępne są na stronie fryderyki.pl.

Następnego dnia, czyli 15 marca, odbędzie się druga edycja dnia festiwalowego. Na scenie w MCK-u zagrają: Ørganek, Daria Zawiałow, Król, Natalia Przybysz, KęKę i Baranovski. W Katowicach zabrzmi też Scena Nowego Rapu, na której wystąpią: OKI, Koza, Trill Pem, Miętha i Gverilla.

Podczas niedzielnego festiwalu nie mogłoby zabraknąć debiutantów. Na Scenie Debiuty wystąpią młode artystki nominowane do Fryderyków 2020 w kategorii Fonograficzny debiut roku: Anna Karwan, Viki Gabor i Sanah.

14.03.2020 - Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 17:00 .
15.03.2020 - Otwarcie bram dla publiczności nastąpi o godzinie 15:00 .

Uwaga! Kupno biletu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku.

Regulamin: http://fryderyki.pl/regulamin/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Fryderyk. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu

Świetna impreza, wspaniali artyści, koncerty z powerem! Jeśli będzie możliwość to chętnie weźmiemy udział w imprezie za rok.
Niezapomniane przeżycie, naładowanie pozytywna energią na dłuższy czas. Super miejsce!!!!!
Sama impreza super, profesjonalne prowadzenie przez panią Magdę. Pewnym niedociągnięciem ze strony organizatora był brak miejsc w szatni na płaszcze (bądź co bądź wciąż mamy zimę).
Mamy zastrzeżenia jedynie do artystów występujących na scenie. Niektóre występy, jak na przykład kajah, reni jusis, lanberry,skaldowie i edyta gorniak - tragedia. Nie powinno być ich w ogóle. Mamy tylu wspaniałych artystów, naprawdę jest w czym wybierać. Liczymy, ze w przyszłym roku posłuchamy lepszej muzyki.
Polecam super impreza !!!
Z organizacji imprezy 1:chaos, brak informacji, niewystarczajace szatnie, brak mydła i papieru toaletowego...
Gala była przygotowana pod telewidzów, fatalna organizacja dla publiczności, od godz. 17.00 miało być otwarcie bram, tymczasem było od 17.15; rozpoczęcie gali miało być od 18.40, a faktycznie o 19.20; część mniej oficjalna do godz. 20.00 fatalnie nagłośniona, brak telebimów pokazujących artystów występujących na scenie (były dwie sceny jedna z wręczaniem nagród pośrodku - ok, ale była druga na samym końcu), a były takie możliwości (tak było przy występie Korteza). Od godz. 17.15 do godz. 19.20 na ściance praktycznie pokazało się ok. 8 osób, co było całkowitym lekceważeniem tłumów fotoreporterów, dziennikarzy i widzów. Fatalna informacja o przerwach w gali(nikt na samym początku przerwy nie informował o jej długości. Wyjazd z parkingu po gali to jakiś koszmar - ponad godzinny korek do wyjazdu z parkingu (nikt nie kierował ruchem).
świetna impreza, szacun za realizację dla TVN
Wiele gwiazd w jednym miejscu. Super przygotowani, głównie obsługa sprzętu. Pani Mołek świetnie wyglądała i poradziła sobie w sytuacji tzw. trudnej. Pan Rafał mógł wg mnie kogoś urazić i przesadził. Telebim nie pokazywał odbioru nagród przez Laureatów. W TV było super widoczne.
Brak profesjonalizmu od strony organizacyjnej. Na bilecie widniała godzina 18:40, a otwarcie bram od 17:00. Natomiast wszystkich trzymano aż do około 19:40 i nie wpuszczono na salę. Ogromny tłum osób tłoczył się na korytarzu za drzwiami do Centrum a przed drzwiami na salę widowiskową. Brakło miejsc w szatniach, część osób musiała iść z kurtkami i płaszczami na salę. Organizatorzy nie przemyśleli totalnie całej imprezy!!! Jak trwała pierwsza część Gali (nietransmitowana) wówczas ludzie dopiero wchodzili na miejsca!!! Sam koncert bardzo udany. Gwiazdy, oprawa muzyczna i scenografia super. Natomiast organizacja zawiodła.
REWELACJA !!! Za rok zapraszamy znów do Katowic.
Gala sama w sobie była na dobrym poziomie, jednakże co się tyczy organizacji to sama porażka. Opóźnienie pół godzinne w puszczaniu ludzi na salę. Jedno wejście na 6 sektorów, gdzie ludzie nie wiedzieli w którym kierunku iść. Sprawdzanie po raz 4 biletów na sali, co stanowczo opóźniało zajęcie miejsc, kiedy już organizatorzy nawoływali by te miejsca już zajmować. Sektory zbudowane prowizorycznie, z barierkami na wysokości oczu i krzesełkami istnie stadionowymi. I co najgorsze, w sektorze E pozostawione pudełka z jedzeniem na każdym siedzeniu, czy już nikt w dzisiejszych czasach nie potrafi po sobie posprzątać? Lepiej zostawić syf, niech się ktoś inny martwi. Cena 159zł za sektor E stanowczo wygórowana.
Organizacyjnie... Żenada !!! Byliśmy z żoną pierwszy i ostatni raz
świetne wydarzenie kulturalne,genialne występy wszystkich artystów. Mam jednak zastrzeżenia co do organizacji.Dwie sceny nie były dobrym rozwiązaniem.Wiekszosc osób,która miała bilety blisko sceny co wiązało się z większym nakładem finansowym, laureatów widziała od tylu.Na szczęście występy trochę ten dyskomfort równoważyly
Sama gala w porządku, muzyka świetna, możliwość zobaczenia na żywo aż tylu artystów w jednym miejscu :) Niestety organizacja pozostawiała sporo do życzenia. Godzina oczekiwania na wejście, problem ze znalezieniem właściwego sektora, z uwagi na słabe oznaczenie, bardzo niewygodne miejsca siedzące.
Fantastyczna muzyka, wykonawcy ❤️ Kortez, Zalewski, Podsiadło - zestaw idealny 👌🏻 Rafał Pacześ - mistrz 😁
Polecam:) MCK Katowice The Best:)
Wydarzenie bardzo fajnie,Masa artystów w jednym miejscu,duża fala muzyki.Organizacyjnie trochę gorzej,tzn start na sektory za późno,mikrofon za cichy gdzie przemawiali laureaci i mega wtopa przed występem Rojka gdzie obsługa techniczna nie mogła sie uporać z problemami kablowymi,ale i tak całosć na plus
Fatalna organizacja, brak odpowiedniej do liczby osób miejsc w szatniach, informacja o rozpoczęciu o 18.40 (patrz mail od biletyna.pl), a następnie prawie godzinne oczekiwanie na wejście na salę główną. Żenujący standupper. Pan Dawid Podsiadlo - laureat kilku Fryderyków - nie potrafiący sklecić kilku sensownych zdań w języku polskim. Mikrofon dla wręczających i artystów otrzymujących nagrody na stosownej "ambonce" wymieniany bodaj 12 razy bo nie było nic słychać. To obrazuje stan polskiej kultury muzycznej i wystawia świadectwo organizatorowi.. Z drugiej strony Pani Maria Sadowska, która jako osoba wręczająca nagrodę potrafiła pokazać klasę i piękną polszczyznę. Znakomity Kortez, Męskie Granie Orkiestra warto było zobaczyć i posłuchać raz jeszcze. Występy kończył utwór w wykonaniu Tria Marcina Wasilewskiego. Prowadząca tak niefortunnie pokierowała konferansjerką, że zanim zaczęli jakieś 80 % widowni ruszyło szturmować szatnie. Według mnie niestety ocena w najlepszym przypadku niedostateczna.
Super impreza. Ale trochę za krótka.
Występy gwiazd były fantastyczne. Organizacja imprezy na słabym poziomie. Godziny czekania na stojąco na wejście, nikt z obsługi imprezy nie wiedział kiedy będzie można zająć miejsca. Ludzie z biletami po 69zł znaleźli się w sektorze golden circle, za który wszyscy płacili 199 zł. Organizacyjny dramat. Poza tym miejsce na galę wybrane w punkt.
Fantastycznie

Polecane z kategorii koncert