Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

koncert

GARY GUTHMAN - SWING CELEBRATION

koncert

GARY GUTHMAN - SWING CELEBRATION

GARY GUTHMAN - SWING CELEBRATION - koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Centrum Kultury Izabelin od 2017 roku należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji Swing Clubu na Mazowszu.

Już drugi w tym roku koncert odbędzie się w piątek – 24 czerwca. Nosi tytuł Swing Celebration.

Nazwa koncertu jest ściśle związana z obchodzonym w 2022 roku poczwórnym jubileuszem Gary’ego Guthmana – znakomitego amerykańskiego jazzmana – trębacza, kompozytora i mentora wielu młodych artystów. Na ten jubileusz składają się: 70 rocznica urodzin (urodził się 12.07.1952 w Portland), 60 lat występów scenicznych (w 1962 rozpoczął profesjonalną współpracę ze słynnym w Stanach Zjednoczonych Ameryki boysbandem „Seldom Six”), 15 lat zamieszkiwania w Polsce i 10 lat posiadania polskiego obywatelstwa.

24 czerwca 2022, piątek, godz. 19.00

Miejsce koncertu: Centrum Kultury Izabelin – Izabelin, ul. Jana Matejki 21

Wstęp biletowany: 30 zł

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Współorganizator: Centrum Kultury Izabelin

Współfinansujący: STOART

SWING CELEBRATION

Wykonawcy:

GARY GUTHMAN QUARTET

Gary Guthman – trąbka

Filip Wojciechowski – fortepian

Paweł Pańta – gitara basowa, kontrabas

Cezary Konrad – perkusja

GARY GUTHMAN – trąbka. Koncertował z takimi artystami jak m.in.: Stan Kenton, Louis Bellson, The Dorsey Brothers Big Band, Clark Terry, Bee Gees, Tom Jones, Aretha Franklin, Paul Anka, Burt Bacharach, Tony Bennett, Michel Legrand, Anne Murray, Neil Sedaka. W latach 1999-2001 był dyrektorem muzycznym spektaklu z udziałem Michaela Bublé.

Skomponował i zorkiestrował setki aranżacji wykonywanych przez najlepsze orkiestry amerykańskie i kanadyjskie m.in: Toronto Symphony, National Arts Centre Orchestra, Winnipeg Symphony, Vancouver Symphony, Calgary Philharmonic, Portland Symphony, Austin Symphony, New York Pops (Carnegie Hall). Z jego aranżacji korzystały m.in: National Champion Bands and Orchestras i Stan Kenton Orchestra (1975-1980). Oprawę muzyczną zamawiały u niego niejednokrotnie takie programy jak: ITV In Concert Series, Celebrity Review, The Palace, oraz Tommy Banks Show. www.garyguthman.com

FILIP WOJCIECHOWSKI TRIO – zostało uhonorowane wieloma nagrodami nie tylko w kraju ojczystym, gdzie otrzymało I nagrodę na Konkursie Młodzieży Jazzowej w Krakowie, ale także na IX Konkursie Jazzowym w Leverkusen i Europejskim Konkursie Jazzowym- Hoeilart w Belgii. Trio pojawiło się na słynnych festiwalach muzycznych, w tym Sommets Musicaux de Gstaad w Szwajcarii, 10. Europejski Międzynarodowy Festiwal w Atenach, XIV Festiwal Muzyczny Oldenburger Promenade. Trio specjalizuje się w opracowaniach jazzowych utworów muzyki klasycznej. Ma w swoich nagraniach album "Classic Jazz" dla niemieckiej firmy z własnymi adaptacjami utworów klasycznych i "Romantic Meets Jazz". W roku 2010 Polskie Radio wydało nowe nagranie Filipa Wojciechowskiego Trio Chopin. filipwojciechowski.art.pl

FILIP WOJCIECHOWSKI – fortepian. jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalla. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), w Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) oraz w Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Jeden z niewielu muzyków, którzy w swojej karierze znakomicie łączą jazz i muzykę klasyczną. Laureat wielu konkursów, m.in.: Claude Kahn Competition w Paryżu oraz specjalna nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina. Koncertuje jako solista w Europie, Ameryce, Azji w renomowanych miejscach jak Filharmonia Berlińska, Tokyo International Forum i Opera w Monte Carlo.

PAWEŁ PAŃTA – kontrabas. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego oraz Studium Jazzowe u Zbigniewa Wegehaupta. Jego zainteresowania wykraczają daleko poza idiom jazzowy. Był członkiem Gustav Mahler Jugenorchester, I Solisti di Varsovia oraz Philharmonie der Nationen, z którą wykonał ponad sto koncertów w Niemczech, USA, Chinach i Rosji. Od 1994 roku związany jest z Polską Orkiestrą Radiową. Jako jazzman wchodził w skład licznych zespołów: Andrzeja Kurylewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Roberta Majewskiego, Włodka Pawlika, Filipa Wojciechowskiego. Pańta jest laureatem nagrody na czwartym Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jako filar zespołów Włodka Pawlika uczestniczył m.in. w nagraniach albumów: Night in Calisia nagrodzonego statuetką Grammy w 2014 roku, Anhelli, Tykocin oraz ścieżki dźwiękowej do filmu Rewers.

CEZARY KONRAD – perkusja. Według rankingu magazynu „Jazz Forum” od 1992 roku stale utrzymuje status najlepszego perkusisty w Polsce. Koncertował m.in. z muzykami takimi jak: Randy Brecker, Susan Weinert Didier Lockwood, Karrin Allyson, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Volker Greve, Gary Guthman, Omar Hakim, Paul Imm, Pat Metheny, Nippy Noya, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko oraz w grupie Włodek Pawlik Trio (Grammy 2014 za album Night in Calisia).

fot. Bartek Banaszek

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: GARY GUTHMAN - SWING CELEBRATION

Wyśmienite koncert prowadzone w bardzo dystyngowany,kulturalny sposób super
Andrzej 25.06.2022 14:53
GARY GUTHMAN - SWING CELEBRATION
Izabelin, 24.06.2022
Centrum Kultury Izabelin

Polecane z kategorii koncert