koncert

GOOD STAFF

koncert

GOOD STAFF

GOOD STAFF - Bilety na koncert

"Good Staff" to dosłownie "Dobry Skład", czyli zawodowy zespół i grupa przyjaciół. Ale dobry jest też dla nas Staff Leopold, którego wiersze kilka lat temu zainspirowały Wojtka Winiarskiego do napisania kilku piosenek. Wojtek, zafascynowany świecką muzyką Renesansu, szukał poety, którego wiersze byłyby ciepłe i liryczne, a jednocześnie brzmiały na tyle współcześnie, by mogły być zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Tak to w 2009 roku powstał Good Staff.

Muzyka zespołu, oprócz odwołań do najlepszych tradycji piosenki poetyckiej, łączy w sobie "radość folku z radością Renesansu" (A. Poniedzielski). Stąd charakterystyczne zwroty w piosenkach, stąd też lutnia, instrumenty perkusyjne z różnych epok i stron świata, czy wreszcie klawiszowe brzmienie o wdzięcznej nazwie troubadour ensemble (zespół trubadurów).
Ostatnio w repertuarze zespołu pojawiły się również utwory do wierszy innych poetów: A. Asnyka, W. Broniewskiego, S. Grochowiaka, J. Hyjka; nowe kompozycje napisali Wojtek Winiarski i Jacek Skowroński, a za materiał utworów instrumentalnych posłużyło kilka tematów filmowych.

Na scenie Pod Lipami zagrają dla Państwa:

- Michalina Brudnowska - śpiew
- Wojciech Winiarski - gitara klasyczna, lutnia
- Jacek Skowroński - instrumenty klawiszowe (tu: troubadour ensemble)
- Paweł Głowacki - kontrabas, mandolina
- Robert Rekiel - instrumenty perkusyjne

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje GOOD STAFF

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert