koncert

Gabriel Niedziela Quintet

koncert

Gabriel Niedziela Quintet

Gabriel Niedziela Quintet - Bilety na koncert

Koncert z cyklu "Jazz w Teatrze". Na scenie zaprezentuje się Gabriel Niedziela Quintet w składzie: Gabriel Niedziela - gitara, leader, Paweł Tomaszewski - piano, Marcin Kaletka - sax tenor, Andrzej Święs - bass, Patryk Dobosz - perkusja.

Bilety: 15 zł młodzież i 25 zł normalne.

Gabriel Niedziela
Pochodzi z muzycznej, jazzowej rodziny. Najpierw latami dochodził do perfekcji ucząc się w szkole muzycznej w Rybniku, potem studiując w AM w Katowicach. Dziś nie tylko występuje, lecz także uczy innych, jak grać na gitarze. Choć, jak twierdzi, nie lubi się ścigać, to w jazzowych konkursach brał udział wielokrotnie, pokazując klasę i często zgarniając nagrody. Na jednej scenie stawał m.in. z takimi luminarzami jak Maria Schneider, Michał Urbaniak, Piotr Baron, Włodzimierz Nahorny i innymi.
Na niego postawili Mike Stern, Peter Bernstein, Marek Napiórkowski, Karol Ferfecki, Alicja Śmietana i Witold Wnuk - jurorzy II edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany w Krakowie, przyznając mu pierwsze miejsce.
Radosław Bartosiński, Jazz Forum 10/11 2017

„Gabriel jest prawdziwym i świetnym gitarzystą jazzowym! Swing, Rytm i wszechstronna znajomość jazzu i gitary czyni z niego świetnego partnera do współgrania! Grywa w moich składach jazzowych od lat! Super Jazz Guitarist z prawdziwego zdarzenia!”
Michał Urbaniak

Gabriel Niedziela - gitarzysta jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach jazzowych:
• I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Jarosława Śmietany w Krakowie (2017r.)
• II miejsce, Mistrzowski Konkurs Gitarzystów Jazzowych w Warszawie „Guitar City” (2007 r.),
• wyróżnienie, V Międzynarodowy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach (2010 r.),
• II miejsce, Novum Jazz Festival w Łomży (2013 r.),
• Nagroda Specjalna, I Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany w Krakowie (2015 r.).
• Członek zespołów: LSND Quartet, Michał Urbaniak Band, Bassville Trio. Zapraszany do grup prowadzonych przez czołowych muzyków polskiej sceny jazzowej. W 2014 r. był członkiem międzynarodowego projektu podczas Kavkaz Jazz Festival w Tbilisi. W 2016 r. w ramach projektu „Europe Meets Asia in Jazz” koncertował w Wietnamie wraz z sekstetem Michaela Schiefela.
• Gabriel Niedziela prowadzi również swój kwintet z autorskim programem.
• W latach 2011-2013 był wykładowcą klasy gitary Instytutu Muzyki na Uniwersytecie
Zielonogórskim. Prowadził również zajęcia w ramach IX Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych (2013).
• Występował na największych festiwalach jazzowych w Polsce, takich jak: Jazz nad Odrą (Wrocław), Bielska Zadymka Jazzowa (Bielsko-Biała), Jazz i Okolice (Katowice), Silesian Jazz Meeting (Rybnik), Od Nowa Jazz Festival (Toruń), Hanza Jazz Festival (Koszalin) czy Jazz w Ruinach (Gliwice).
• Artysta współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Michał Urbaniak, Maria Schneider, Nelc Cline, Jamie Baum, Michael Schiefel, Wojciech Karolak, Jacek Niedziela-Meira, Piotr Baron, Wojciech Niedziela, Frank Parker, Jerzy Małek, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Nagórski, Włodzimierz Nahorny czy Bogdan Hołownia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gabriel Niedziela Quintet

Super impreza, muzycy rewelacja

Polecane z kategorii koncert