koncert

Gabriel Niedziela Quintet

koncert

Gabriel Niedziela Quintet

Gabriel Niedziela Quintet - Bilety na koncert

Koncert z cyklu "Jazz w Teatrze". Na scenie zaprezentuje się Gabriel Niedziela Quintet w składzie: Gabriel Niedziela - gitara, leader, Paweł Tomaszewski - piano, Marcin Kaletka - sax tenor, Andrzej Święs - bass, Patryk Dobosz - perkusja.

Bilety: 15 zł młodzież i 25 zł normalne.

Gabriel Niedziela
Pochodzi z muzycznej, jazzowej rodziny. Najpierw latami dochodził do perfekcji ucząc się w szkole muzycznej w Rybniku, potem studiując w AM w Katowicach. Dziś nie tylko występuje, lecz także uczy innych, jak grać na gitarze. Choć, jak twierdzi, nie lubi się ścigać, to w jazzowych konkursach brał udział wielokrotnie, pokazując klasę i często zgarniając nagrody. Na jednej scenie stawał m.in. z takimi luminarzami jak Maria Schneider, Michał Urbaniak, Piotr Baron, Włodzimierz Nahorny i innymi.
Na niego postawili Mike Stern, Peter Bernstein, Marek Napiórkowski, Karol Ferfecki, Alicja Śmietana i Witold Wnuk - jurorzy II edycji Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Gitarowego im. Jarka Śmietany w Krakowie, przyznając mu pierwsze miejsce.
Radosław Bartosiński, Jazz Forum 10/11 2017

„Gabriel jest prawdziwym i świetnym gitarzystą jazzowym! Swing, Rytm i wszechstronna znajomość jazzu i gitary czyni z niego świetnego partnera do współgrania! Grywa w moich składach jazzowych od lat! Super Jazz Guitarist z prawdziwego zdarzenia!”
Michał Urbaniak

Gabriel Niedziela - gitarzysta jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach jazzowych:
• I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Jarosława Śmietany w Krakowie (2017r.)
• II miejsce, Mistrzowski Konkurs Gitarzystów Jazzowych w Warszawie „Guitar City” (2007 r.),
• wyróżnienie, V Międzynarodowy Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach (2010 r.),
• II miejsce, Novum Jazz Festival w Łomży (2013 r.),
• Nagroda Specjalna, I Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. Jarka Śmietany w Krakowie (2015 r.).
• Członek zespołów: LSND Quartet, Michał Urbaniak Band, Bassville Trio. Zapraszany do grup prowadzonych przez czołowych muzyków polskiej sceny jazzowej. W 2014 r. był członkiem międzynarodowego projektu podczas Kavkaz Jazz Festival w Tbilisi. W 2016 r. w ramach projektu „Europe Meets Asia in Jazz” koncertował w Wietnamie wraz z sekstetem Michaela Schiefela.
• Gabriel Niedziela prowadzi również swój kwintet z autorskim programem.
• W latach 2011-2013 był wykładowcą klasy gitary Instytutu Muzyki na Uniwersytecie
Zielonogórskim. Prowadził również zajęcia w ramach IX Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych (2013).
• Występował na największych festiwalach jazzowych w Polsce, takich jak: Jazz nad Odrą (Wrocław), Bielska Zadymka Jazzowa (Bielsko-Biała), Jazz i Okolice (Katowice), Silesian Jazz Meeting (Rybnik), Od Nowa Jazz Festival (Toruń), Hanza Jazz Festival (Koszalin) czy Jazz w Ruinach (Gliwice).
• Artysta współpracował m.in. z takimi artystami, jak: Michał Urbaniak, Maria Schneider, Nelc Cline, Jamie Baum, Michael Schiefel, Wojciech Karolak, Jacek Niedziela-Meira, Piotr Baron, Wojciech Niedziela, Frank Parker, Jerzy Małek, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Nagórski, Włodzimierz Nahorny czy Bogdan Hołownia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Super impreza, muzycy rewelacja

Polecane