koncert

Gala od Opery do Operetki: A.Węgorzewska

koncert

Gala od Opery do Operetki: A.Węgorzewska

Gala od Opery do Operetki: A.Węgorzewska - Bilety na koncert

Śpiewaczka operowa, Mezzosopran, Prezes Fundacji StartSmart. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Debiutowała na scenie wiedeńskiej Kammeroper w operze "Die Pilger von Mekka" Glucka. Następnie otrzymała angaż w Neue Oper Wien, a także w Theater an der Wien. Carmen, Gwałt na Lukrecji, Dama Pikowa, Orfeusz i Eurydyka, Kawaler Srebrnej Róży, Diva for Rent - to najważniejsze role w dotychczasowej karierze artystki. Alicja Węgorzewska jest Ambasadorem szkoły specjalnej "Krok po kroku" oraz Kampanii "Reaguj masz prawo". Wspomaga "Fundację Synapsis" oraz "Fundację zdążyć z Pomocą". Jest laureatka wielu nagród i wyróżnień. W 2010 roku nagrała prestiżową płytę z pieśniami Chopina "Chopin Songs".

Alicja Węgorzewska jest laureatką nagrody polskiej estrady Prometeusz (2007). Artystka brała udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmu Wiedźmin, za którą otrzymała Złotą Płytę. Promuje sztukę operową także poza murami teatrów i sal koncertowych. Często gości w mediach. Wystąpiła jako gość w wielu programach telewizyjnych jak "Śpiewające fortepiany", "Jaka to melodia", "Kocham Cię Polsko" ,"Familiada" przeznaczając wygrane fundusze na cel charytatywny. Trzykrotnie wraz z widzami Polsatu o północy witała Nowy Rok występami na żywo w Krakowie na Rynku Starego Miasta oraz na placu Konstytucji w Warszawie. W 2009 zagrała w serialu telewizyjnym "Dom nad rozlewiskiem" w roli śpiewaczki operowej, Joanny. Zdobyła ogromną popularność jako charyzmatyczny i kompetentny juror w programie "Bitwa na głosy".
Alicja Węgorzewska pisuje felietony o operze; założyła i prowadzi Fundację STARTSMART, która zajmuje się świadomą i szeroko pojętą edukacją dzieci oraz rozwijaniem ich potencjałów. Jej Fundacja prowadzi Żłobek i Przedszkole "Aniołowo".

Pełniła rolę ambasadora i współgospodarza 46 Festiwalu im . J. Kiepury w Krynicy-Zdrój. W 2013 pełniła funkcję Dyrektora Artystycznego 47 Festiwalu im . J. Kiepury w Krynicy-Zdrój. Artystka wzięła udział w nagraniu hymnu na rzecz dzieci z autyzmem z gwiazdami światowego hiphopu,takimi jak: Snoop Dog, Kurtis Blow, CurtisYoung. W 2014 Sony Music wydało jej płytę w języku włoskim "I collori del'amore".

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gala od Opery do Operetki: A.Węgorzewska

Przepiękny koncert, nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobry.

Polecane z kategorii koncert