koncert

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Lucibela

koncert

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Lucibela

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Lucibela - Bilety na koncert

Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Jej głos, o rzadko spotykanej szlachetności, szerokim paśmie i głębi wyrazu jest doskonale własny. Choć z drugiej strony sporo w tym porównaniu prawdy. Lucibela, urodzona w niesławnym Tarrafal, gdzie reżim Salazara więził opozycjonistów, wychowana na Wyspach, śpiewa muzykę tradycyjną. Podczas gdy Sara Tavares, Mayra Andrade czy Dino di Santiago flirtują z klubowymi rytmami – Lucibela, niczym Wynton Marsalis w jazzie, dba o przetrwanie źródeł.
Zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista, śpiewając piosenki Cesarii, Titiny, Bany. Nieuchronnie, jak wszyscy artyści kabowerdyjscy, chciała sprawdzić się w Lizbonie. Przez kilka lat śpiewała tam z zespołem Nos Raiz (nasze korzenie) pod gołym niebem, na starej przystani przy centralnym placu miasta. Ilekroć brzmiał tam jej głos, tłum gęstniał i nie rozchodził się aż do ostatniej piosenki. Z zespołem nagrała kilka utworów na płytę Conquistador w 2017 roku. Było jednak oczywiste, że talent tej miary potrzebuje światowej ekspozycji. Lucibelę usłyszał nieomylny Jose da Silva, odkrywca Cesarii i właściciel firmy płytowej Lusafrica. Zaprosił ją do studia w Paryżu i znalazł najznakomitszych muzyków na pierwszą autorską płytę. Wkrótce Lucibela pojawiła się na festiwalach i galowych koncertach muzyki kabowerdyjskiej u boku największych – bez wyjątku znanych publiczności Siesta festiwalu – artystów Luzofonii.
Nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Pierwszy album – Laco Umbilical zwiastuje lata olśnień i wzruszeń. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, mogąc raz jeszcze właśnie w Gdańsku zaprezentować po raz pierwszy w Polsce głos, który wkrótce zachwyci cały świat.

PHOTO CREDIT / Lucibela / photos ALBUM “Laço Umbilical” (2018)

Ces photos sont de :

These photos have been made by: N’Krumah Lawson-Daku

Lieu / Location: Lisboa / Portugal

Date: 6 & 7 November 2017

NB: The use of the photos is free only for the promotion of Lucibela, her music and her concerts – in all mass-media including press and internet. Any other use is protected by copyright laws, and must be subject to a written agreement.

Any publication of the photos must be credited as following**:**

Photos: N’Krumah Lawson-Daku / Lusafrica

NB: L’usage des photos est libre de droit uniquement pour la promotion de Lucibela, de sa musique et de ses concerts – dans tous les medias de masse, y compris la presse et Internet. Les droits sont réservés pour tout autre usage et doivent faire l’objet d’une autorisation particulière écrite.

Toute publication des photos doit être accompagnée du crédit suivant**:**

Photos: N’Krumah Lawson-Daku / Lusafrica

Pour tout autre usage et, ou pour toute demande d’information, merci de contacter :

For any other use and / or for more information please contact: promo@lusafrica.com

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Lucibela

Lucibela dała świetny koncert, prawie wszyscy tańczyli pod koniec jej występu. Mnie osobiście najbardziej podobały się utwory wolniejsze, balladowe, gdzie mogła lepiej pokazać swoje zdolności wokalne.
Wspaniały występ , cudowny głos
Cudowny festiwal lekkiej i radosnej muzy
REWELACJA !
Piękny, liryczny i ciepły głos wokalistki bez wątpienia oczarował publiczność. Lucibela stworzyła magiczną atmosferę na scenie, zachęcając widzów nie tylko do wspólnego śpiewania, ale i tańca. Brawom nie było końca.Owacje na stojąco zaprosiły ją i muzyków do wykonania utworu na bis. Bardzo udany koncert. Gorąco polecam!

Polecane z kategorii koncert