koncert

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Selma Uamusse

koncert

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Selma Uamusse

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Selma Uamusse - Bilety na koncert

Siesta Festival gościł wcześniej tylko raz artystkę z Mozambiku, choć w przypadku Marizy jej afrykańskie korzenie nie mają wielkiego wpływu na muzykę. Z tym większą radością prezentujemy nowe objawienie brzmień kontynentu w kształcie serca.
Selma Uamusse częściowo jedynie przynależy do tak wielbionego w Sieście świata Luzofonii. Śpiewa bowiem głównie w językach changana i chope (portugalski a nawet angielski stanowią ciekawy kontrapunkt dla macierzystych słów artystki). Zaczynała w zespołach soulowych, śpiewała też gospel i jazz. Ważnym etapem w karierze był też zespół wpół rockowy: Wraygunn. Dopiero na debiutanckiej płycie: „Mati” zdecydowała się zanurzyć we wrzący, zmysłowy gąszcz rytmów swego tropikalnego kraju, czerpiąc garściami z jego bogatej tradycji. Sięgnęła po ludowe instrumenty, wplatając je w klubowe brzmienia. Nie rezygnuje przy tym z dawnej miłości do saksofonów i trąbek, co stwarza nową, rześką jakość. Najważniejszy jednak, co sama podkreśla, jest element afrykańskiej duchowości, po raz pierwszy tak silnie obecny w jej muzyce. Wracamy z radością do festiwalowej tradycji afrykańskich, tanecznych, upojnych nocy na finał Święta Muzyki Szczęśliwej. Klub Parlament ponownie otwiera nam swoje gościnne wnętrza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gdańsk Lotos Siesta Festival 2019 - Selma Uamusse

Młodość, ekspresja, wiarygodność. Wspaniały głos. Z zaciekawieniem będę oczekiwać wieści, jak rozwija się talent, kariera Selmy Uamusse. Jakie wielkie szczęście, że mogliśmy ją poznać.

Polecane z kategorii koncert