koncert

Gdzie mieszka miłość

koncert

Gdzie mieszka miłość

Gdzie mieszka miłość - Bilety na koncert

Recital wokalny zatytułowany „Gdzie mieszka miłość”, promuje dorobek artystyczny kazachstańskiej sopranistki Yeleny Lomonossovej, która swoje osobiste życie związała niedawno z Polską.
Yelena Lomonossova jest jedną z najwybitniejszych artystek Kazachstanu, śpiewaczką operową i operetkową obdarzoną tytułem „mistrza sceny”. W swoim repertuarze artystka posiada 55 ról. Najdłużej, bo od 1988 do 2015 roku była związana z Akademickim Teatrem Komedii Muzycznej w Karagandzie, ponadto współpracowała z wieloma innymi scenami Kazachstanu, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Kirgizji i Włoch. W swoim dorobku ma m. in. rolę w filmie rodzimej produkcji „Ognista rzeka”. W swoim kraju pracowała jako wykładowca śpiewu solowego na wydziale „Aktor Komedii Muzycznej” i asystent reżysera spektakli teatralnych oraz reżyser koncertów, zasilała też gremia jurorskie wielu wokalnych konkursów. W uznaniu talentu i artystycznego dorobku nagradzana była wielokrotnie najwyższymi państwowymi odznaczeniami państwowymi.
W programie „Gdzie mieszka miłość” artystka tworzy niepowtarzalną aurę wspomaganą różnorodnością gatunków muzycznych, w których odnajdujemy elementy włoskiej kantyleny, madziarską witalność, słowiański sentymentalizm, wiedeńską elegancję i najpopularniejsze przeboje światowej sceny pop.
Solistce akompaniuje znakomity koncertujący pianista ( solista i kameralista,), wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi – Marcin KAWCZYŃSKI .
Całość oprawi słowem Elżbieta STĘPNIK

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gdzie mieszka miłość

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert