koncert

"Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie"

koncert

"Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie"

"Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie" - Bilety na koncert

Wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu.

Gwiazdy zaśpiewają Gintrowskiego w Krakowie.

„Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” to wyjątkowy projekt, który upamiętnia postać legendarnego barda „Solidarności”, kompozytora, pieśniarza, autorytetu artystycznego i moralnego, autora niezapomnianych pieśni – songów stanu wojennego, Przemysława Gintrowskiego.

Ponad trzy miliony widzów obejrzało w grudniu telewizyjne relacje z warszawskiego koncertu „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie”. Teraz to wyjątkowe widowisko zawita do Krakowa. 4 czerwca podczas koncertu w Nowohuckim Centrum Kultury widzowie usłyszą najbardziej znane pieśni legendarnego barda. Wybrzmią m.in. „Psalm o nożu”, „Bal u Pana Boga”, „Kantyczka z lotu ptaka”, „Przesłuchanie Anioła”, „Cesarz”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, oraz „Dokąd nas zaprowadzisz Panie?”. Nie zabraknie brawurowego wykonania „Murów” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Publiczność w Krakowie będzie miała także okazje wysłuchać premierowych aranżacji pieśni Przemysława Gintrowskiego do wiersza Zbigniewa Herberta.

Na scenie NCK wystąpią m.in. Renata Przemyk, Aleksandra Gintrowska, Marek Piekarczyk, Łukasz Drapała, Adam Szerszeń, Rafał Bartmiński, Julia Gintrowska.

Kierownikiem muzycznym i autorem wszystkich aranżacji pieśni Gintrowskiego jest Jan Stokłosa, który również poprowadzi tego wieczoru krakowska orkiestrę i band. Artystom będzie towarzyszył chór pod kierownictwem Zuzanny Falkowskiej. Reżyserem koncertu jest Gabriela Gusztyn Popławska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke.

Organizatorem koncertu „Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie” jest Fundacja im. Przemysława Gintrowskiego.

Współorganizatorem Miasto Kraków oraz Nowohuckie Centrum Kultury

Gintrowski, a jednak coś po nas zostanie…

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "Gintrowski - a jednak coś po nas zostanie"

Wspanialy koncert ,niezapomniane chwile spedzone w atmosferze lat 80 , gdy tworzyl sie nowy swiat, Dzieki wspanialym artystom powrocila atmosfera tamtych lat .
Rewelacja, odżyły wspomnienia tak ze smutnych, jak i na koniec radosnych dni.
Wspanialy wzruszający koncert, w wykonaniu profesjonalnych muzykow i solistów.Udział córek P. Gintrowskiego sprawił, że poczuliśmy sie jak jedna wielka rodzina.
Byłem wzruszony i zadowolony z wyboru koncertu, tym bardziej, że miałem zaszczyt siedzieć obok p. Katarzyny Gintrowskiej!
Spektakl rewelacyjny ! Mieliśmy trzech bardów z klasą i z sercem. To jest przypomnienie o jednym z nich; odebrałem to jako hołd. Trzeba było mieć odwagę w tamtych czasach.... Mnie łezka zakręciła się w oczach. Interpretacja - już z udziałem pełnej orkiestry symfonicznej, a do tego występ tenora..... "mury" - nie umiem ocenić wrażeń skali 1 do 5 brakuje..
Zadanie ambitne. Ocena najwyższa. Wybitna aranżacja. Poruszająca prezentacja artystyczna. Bezcenne wzruszenie. Dziękuję. Gratulacje dla Jana Stokłosy.

Polecane z kategorii koncert