koncert

Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 - Koncert Gwiazd

koncert

Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 - Koncert Gwiazd

Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 - Koncert Gwiazd - Bilety na koncert

WITHIN TEMPTATION zagra 1 maja we Wrocławiu!

Legenda symfonicznego rocka - WITHIN TEMPTATION, zagra 1 maja we Wrocławiu na koncercie towarzyszącym corocznemu Gitarowemu Rekordowi Guinnessa!

Ich nazwę kojarzy każdy, kto słucha gotyckiego lub symfonicznego rocka i metalu.

Holenderska grupa Within Temptation, powstała w 1996 roku, to wciąż jedna z największych gwiazd tych gatunków. Niemała w tym rola Sharon den Adel - charyzmatycznej wokalistki, która swoją energią zaraża pozostałych członków zespołu i zagrzewa koncertową publiczność.

Zespół dobrze znany jest polskim fanom – w ubiegłym roku zagrał koncert na Przystanku Woodstock, entuzjastycznie przyjęty przez kilkusettysięczną publiczność.

Ich koncertowa wizyta we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury będzie spełnieniem marzeń tysięcy polskich wielbicieli.

Koncert Within Temptation będzie częścią kultowego już Święta Gitary, w ramach którego do Wrocławia rokrocznie zjeżdżają tysiące gitarzystów i miłośników muzyki z całej Europy.

DragonForce - królowie power metalu, jedna z najszybszych kapel na świecie zagra 1 maja na Thanks Jimi Festival we Wrocławiu!
Ich koncert to idealna propozycja dla tysięcy gitarzystów, którzy rokrocznie przyjeżdżają do Wrocławia, aby pobić Gitarowy Rekord Guinnessa, ustanowiony w roku 2014 i wynoszący 7344 wspólnie grających gitarzystów.

Pochodzący z wszystkich stron świata muzycy DragonForce słyną nie tylko z powalającej techniki, nieziemsko szybkich solówek, gitarowych riffów i pochodów perkusji, ale i ze znakomitych kompozycji i muzycznej inteligencji.

Zespół powstał w 1999 roku w Londynie jako DragonHeart, po dwóch latach zmienił nazwę na DragonForce. Stworzyli go dwaj gitarzyści - Herman Li i Sam Totman. Obecnie w międzynarodowym składzie grają również basista Frédéric Leclercq, perkusista Gee Anzalone, klawiszowiec Vadim Pruzhanov i wokalista Marc Hudson. Kariera grupy rozpoczęła się od wyprodukowanego samodzielnie dema, które zostało ściągnięte z sieci ponad pół miliona razy. Wczesna muzyka DragonForce to nowoczesny power metal. Z czasem ich styl ewoluował i w muzyce pojawiły się elementy heavy metalu, speed metalu, thrash metalu, death metalu i hard rocka.

Ich debiutancki album „Valley of the Damned” odniósł ogromny sukces w Azji i Europie. W Japonii w dorocznym głosowaniu Burn! DragonForce zajął 3. miejsce w kategorii "największa nadzieja", a gitarzysta Herman Li otrzymał nagrodę Metal Hammer Golden Gods. Druga płyta zespołu „Sonic Firestorm” i koncerty u boku W.A.S.P. i Iron Maiden ugruntowały jego międzynarodową pozycję. Jednak prawdziwą sławę grupa zyskała dopiero po nagraniu trzeciego albumu „Inhuman Rampage”, zawierającego utwór „Through the Fire and Flames", dobrze znany miłośnikom gier spod znaku Guitar Hero i Rock Band. Kolejny album „Ultra Beatdown” przyniósł DragonForce nominację do nagrody Grammy dla singla "Heroes of Our Time" i ostatecznie potwierdził ich miejsce w powermetalowym panteonie gwiazd. Mimo kilku przetasowań w składzie zespół nie zwolnił tempa, regularnie nagrywa doskonale przyjmowane płyty, których znakiem rozpoznawczym jest naddźwiękowe granie Li i Totmana.
„Im szybciej gramy, tym bardziej chwytliwe i rozpoznawalne brzmienie potrafimy stworzyć” – mówi Totman i warto się o tym przekonać na żywo 1 maja we Wrocławiu.

Zespół DragonForce dołącza do składu Koncertu Gwiazd, który odbędzie się 1 maja w kompleksie wrocławskiej Hali Stulecia.
Swój udział w tym koncercie potwierdzili już: holenderska grupa Within Temptation, brytyjska legenda rocka Status Quo oraz rodzima gwiazda – zespół Dżem.
Kolejne gwiazdy poznamy już wkrótce.
Promocyjna cena biletu obowiązująca do 15 marca wynosi 60 zł, a dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu bilet kosztował będzie zaledwie 30 zł!

Thanks Jimi Festival jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Bierzące informacje oraz instrukcje jak zagrać na Gitarowym Rekordzie Guinnessa znajdziesz na stronie www.heyjoe.pl

Do zobaczenia we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

Uwaga, ulgowe bilety ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016 wydawaną 1 maja podczas rejestracji gitarzystów na wrocławskim Rynku.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 - Koncert Gwiazd

bylo swietnie tylko szkoda ze tak rzadko dragoforce przyjezdza do PL wiecej ich koncertow tym razem na stadionie :D
tawernus 22.05.2016 09:19
Warto było przyjechać, dobra organizacja. Szkoda tylko, że koncert Within Temptation zaczął się z opóźnieniem. Poza tym OK.
MC 17.05.2016 19:16
świetne zespoły, bilet wart ceny
ruda 15.05.2016 20:02
To było coś niesamowitego ! Prawdziwa moc ! Guano Apes i Within Temptation pozamiatali :)
darek 11.05.2016 16:13
Sam koncert super tylko zle dobrana godzin rozpoczecia koncertow nie mozna bylo zobaczyc do konca jednego wykonawcy bo rozpoczynal sie inny
Było super!!!
Slawek650 10.05.2016 10:55
SUPER! organizacja na piątkę z plusem, dużo tojtojów, dużo jedzenia i świetna zabawa na koncertach!
theincubusca 09.05.2016 15:16
Rewelacja! Szkoda tylko, że wpuszczali wszystkich z biletem jak leci, zamiast weryfikować czy nikt nic pod kurtką nie wnosi. Wiele osób czułoby się bezpieczniej...
Lena 09.05.2016 11:27
Było super!
veepek63 09.05.2016 06:54
Wspaniali wykonawcy, piękne miejsce i dobra organizacja. Szkoda tylko, że podczas zakupu biletów nie było informacji, że będą występować jednocześnie w dwóch miejscach, co oznaczało, że kupuje się bilet tylko na część występów.
SUPER :) POLECA
believe2 07.05.2016 20:12
Mega Mega Mega !!! Kolejny rekord pobity ! Gratulacje !
Obecny 07.05.2016 17:41
Koncerty super tylko powinny być na jednej scenie bo czasem się zazębiały czasowo, czekamy na kolejne za rok, pozdrawiamy
Edward&Dorota 07.05.2016 16:02
Super! Within Temptation wymiatało!
isabel 07.05.2016 15:47

Polecane z kategorii koncert