koncert

Greg Osby

koncert

Greg Osby

Greg Osby - Bilety na koncert

Greg Osby - wybitny saksofonista amerykański. W ciągu ostatnich 20 lat odcisnął niezatarte piętno na współczesnym jazzie zarówno jako lider własnych zespołów, jak i gościnnie z innymi uznanymi muzykami jazzowymi. Ceniony za wnikliwe i innowacyjne podejście do kompozycji i wykonania jest jedną z ciekawszych osobowości wśród obecnej generacji muzyków jazzowych. Osby jest czterokrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody Jazz Journalists Award i laureatem nagrody kompozytorskiej przyznawanej przez Doris Duke Foundation. Biografia Grega Osby’ego to kawałek historii jazzu – od lat 80 występował i nagrywał z największymi gwiazdami, takimi jak Jack DeJohnette, Steve Coleman, Jim Hall, Andrew Hill, Henry Kaiser i Wadada Leo Smith. Nagrywał głównie dla legendarnej wytwórni Blue Note Records. W 2008 utworzył własną wytwórnię Inner Circle Music, która służy jako platforma dla wielu współczesnych wybitnych artystów z różnych zakątków świata. Greg Osby jest odkrywcą nowych talentów, gorącym orędownikiem idei przedstawiania młodych artystów u progu kariery, szerokim rzeszom publiczności. Jego głównym celem jest nie tylko prezentacja artystów o już ugruntowanej popularności lub takich, których muzyka przemawia do wielu słuchaczy, ale także wprowadzenie na estradę nowych, pełnych życia talentów. „Byłbym zachwycony, gdyby udało się nam zadziałać jako trampolina do kariery dla dużej grupy ogromnie uzdolnionych artystów z różnych zakątków świata” – powiedział dla magazyny Jazz Forum Osby po otrzymaniu nominacji na dyrektora artystycznego Sopot Jazz Festival. Oprócz występów wybitnych artystów Greg Osby chce zaangażować się w cykl koncertów pod wspólnym tytułem „East meets West” (Spotkania Wschodu z Zachodem), podczas których będzie można usłyszeć wspólnie przygotowane projekty polskich i amerykańskich muzyków jazzowych. Wystąpią znakomici muzycy, różniący się jednak od siebie zarówno stylem jak i charakterem uprawianej muzyki, również weterani jazzu, o ile to możliwe grający wspólnie z muzykami innego pokolenia.

Podczas koncertu w Białołęckim Ośrodku Kultury wystąpi z formacją VEIN w składzie: Michael Arbenz - fortepian, Thomas Lähns – kontrabas, Florian Arbenz – perkusja.
Od początku swojego istnienia VEIN trio regularnie zaprasza do współpracy gości specjalnych. Dzięki temu powstają projekty, które do życia zespołu wnoszą zupełnie nową jakość. Wiele razy tym gościem był wybitny saksofonista Greg Osby. Ze znakomitym amerykańskim saksofonistą Gregiem Osby'm trio współpracuje od 1998 roku, współtworząc ciekawy, niekonwencjonalny kwartet. W projekcie spotyka się zatem czterech muzyków, którzy mają świadomość tego, że brzmią razem naprawdę dobrze i dlatego nie boją się wrócić do przeszłości. Na przestrzeni lat trio Vein wypracowało niemal symbiotyczne zgranie. To zaplecze wspólnych muzycznych doświadczeń, zdumiewająca jedność konceptów i świetny warsztat każdego z muzyków zawsze doskonale sprawdza się w połączeniu z inspirującym stylem Grega Osby’ego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Greg Osby

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert