koncert

Hania Rani & Dobrawa Czocher - Biała flaga

koncert

Hania Rani & Dobrawa Czocher - Biała flaga

Hania Rani & Dobrawa Czocher - Biała flaga - Bilety na koncert

Duet tworzą : Hania (fortepian) i Dobrawa (wiolonczela).
Ich pierwszy album "Biała flaga" poświęcony jest twórczości polskiego artysty Grzegorza Ciechowskiego, którego kompozycje stały się inspiracją do powstania nowych aranżacji a także własnych utworów. Interpretacje dziewczyn to mieszanka wielu gatunków, zaczynając od ich miłości do muzyki klasycznej a kończąc na poszukiwaniu nowych brzmień i form wyrazu. Dowód na to ze czasami słowa sa zbędne - muzyka przemówi sama za siebie.

Recenzje:
Znam Hanię Raniszewską z czasów, gdy uczęszczała na moje zajęcia z improwizacji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.Pamiętam jej naturalne predyspozycje do improwizacji, a także inklinacje kompozytorskie.Stąd też nie zdziwiłem się , że poszła własną artystyczną drogą , której muzycznym uwieńczeniem są te nagrania.
Słuchając ich mam wrażenie obcowania z muzyką szlachetną w brzmieniu, tworzącą aurę intymności . Jej "malarskość" i prostota , wywodząca się z ducha muzyki Erika Satiego - cytat z jego "Gymnopedie No.1" słyszymy w pięknej transkrypcji i wykonaniu utworu Grzegorza Ciechowskiego "Nie pokonasz miłości" - jest dowodem na to , że można połączyć wyrafinowaną estetykę z komunikatywnością przekazu. Gratuluję !!

Włodek Pawlik

"Biała Flaga" jest jak grom z jasnego nieba! Zupełnie nowe, świeże podejście do twórczości Grzegorza Ciechowskiego z pasja jaką w dzisiejszych czasach trudno odnaleźć. Płyta jest rewelacyjna do samego początku do samego końca. Wielki Props!

Polecam Eldo!

Piosenki Republiki i Grzegorza Ciechowskiego na fortepian i wiolonczelę? Czemu nie. Szczególnie, gdy jest to tak dobrze zagrane. W wykonaniu Hanny i Dobrawy te kompozycje nabierają nowego smaku, a jednocześnie stają się kanwą do poszukiwań i improwizacji. Grają je z wyczuciem, ale nie zapominają o oryginalnych wykonaniach. Pokazują, że muzyka nie zna granic, a także to, że Ciechowski i Republika osiągnęli wymiar klasyki polskiej muzyki.

Leszek Gnoiński
wybitny dziennikarz muzyczny

Ta płyta to wspaniałe muzyczne działo pod każdym względem . Dzięki niej na nowo można rozsmakować się doskonałej harmonii piosenek Grzegorza Ciechowskiego . Hania Rani i Dobrawa Czocher wykonują je z wyjątkowym muzycznym wyczuciem , jednocześnie nadając im wysłany charakter. Wielki gratulacje dziewczyny !

Justyna Steczkowska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Hania Rani & Dobrawa Czocher - Biała flaga

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert