koncert

Hania Stach

koncert

Hania Stach

Hania Stach - Bilety na koncert

Hania Stach jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, ze specjalizacją - wokal.

Muzyczne szlify zdobywała również pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i Anny Serafińskiej, zdobywczyni Głównej Nagrody i Nagrody Publiczności na Światowym Konkursie Wokalistów Jazzowych w Montreux. Współpracowała m.in. z Natalią Kukulską, Andrzejem Piasecznym czy Edytą Geppert. Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się podczas finałów II edycji programu Idol, nieco wcześniej zdobywając pierwsze miejsce w programie Szansa na Sukces, w którego finale zaśpiewała "Dotyk" w duecie z Edytą Górniak.
Hania była również uczestniczką koncertu Premiery Festiwalu w Opolu, w którym została wyróżniona nagrodą "Kryształowy Kamerton" przyznaną przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów "ZAKR". Nominowana przez Urszulę Dudziak do festiwalu Top Trendy, zajęła w nim wysokie, drugie miejsce. W 2004 roku wydała pierwszą płytę ("Hania Stach") bardzo pozytywnie odebraną przez polski rynek muzyczny.

Hania Stach zajęła również drugie miejsce podczas Finału Krajowego Eurowizja 2007 r.

Od 2007 roku zaangażowana jest też w jeden z największych kinowych projektów musicalowych dla młodzieży - "High School Musical". Promując poszczególne części filmu Hania udzieliła swojego głosu na polskiej wersji dialogowej dla głównej bohaterki filmu- Gabriell oraz nagrała trzy piosenki i teledyski: "Masz w sobie wiarę", "Moja muzyka to Ty" oraz "Ty i Ja", a ścieżka dźwiękowa z filmów uzyskała status platynowej płyty i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 100 tys. egzemplarzy.
W marcu 2012 wydała swój drugi solowy album pt. MODA". Singlami z płyty sa: Moda, Bez Ciebie, I Want To Love You (z którą Hania wystąpiła w 2012 podczas Festiwalu Top Trendy w Sopocie) oraz Będę czekać.
Ostatni singiel to "NA NOWO", piosenka nagrana wspólnie z raperem MEZO.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Hania Stach

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert