koncert

III Festiwal Pieśniarze Niepokorni

koncert

III Festiwal Pieśniarze Niepokorni

III Festiwal Pieśniarze Niepokorni - Bilety na koncert

Festiwal Pieśniarze Niepokorni zainaugurowany w 2013 r. jest odpowiedzią na potrzebę organizacji wydarzeń, festiwali z kręgu piosenki literackiej, poezji śpiewanej oraz wszelkiej jej odmiany Założeniem organizatorów jest przybliżenie oraz możliwość poznania twórczości, w której pierwszoplanową rolę odgrywa niebanalna warstwa tekstowa, zwłaszcza ta mniej spopularyzowana - odbiegająca od powszechnie prezentowanej podczas dużych wydarzeń muzycznych i festiwali.
Festiwal składa się z konkursu oraz koncertów zaproszonych gości, przedstawicieli gatunku piosenki literackiej, autorskiej i jej pochodnym odmianom. Konkurs jest zachętą dla pieśniarzy, twórców, autorów, współczesnych bardów w różnym wieku do prezentowania swojej twórczości lub twórców innych - szczególnie mniej znanych i popularnych.
Organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie również te osoby, które nie są związane z ogólnopojętym gatunkiem poezji śpiewanej, czyli wykonujących pieśni z tradycyjnym akompaniamentem ( np. gitary ), ale mających bardziej współczesne podkłady muzyczne, używane często np. przez raperów, a mających w repertuarze utwory poetyckie. Bard to śpiewający poeta. We współczesnym świecie takim bardem może być również przedstawiający na scenie swoje wiersze muzyk - poeta z gatunku hip-hopu.

11.10.2015 godz. 18:00
Andrzej Garczarek, Projekt Volodia (nowa płyta)

17.10.2015 godz. 17:00
Jacek Kleyff i Tomasz Jaśkiewicz, Igor Jelinek i Stanisław Marinczenko, laureaci przeglądu 2015

18.10.2015 godz. 18:00
Paweł Orkisz, Marek Bojda, Zuzanna Moczek

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje III Festiwal Pieśniarze Niepokorni

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert