koncert

INNERCITY ENSEMBLE & Ray Dickaty

koncert

INNERCITY ENSEMBLE & Ray Dickaty

INNERCITY ENSEMBLE & Ray Dickaty - Bilety na koncert

wstęp: wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
sala: Broadway

INNERCITY ENSEMBLE & Ray Dickaty:
Ray Dickaty – saksofon tenorowy
Radosław Dziubek – elektronika, instrumenty perkusyjne
Rafał Iwański – granite blocks, darabukki, instrumenty perkusyjne
Wojciech Jachna – trąbka, kornet
Rafał Kołacki – bębny conga, instrumenty perkusyjne
Artur Maćkowiak – gitara, syntezator
Tomasz Popowski – perkusja
Jakub Ziołek – gitara, gitara basowa, mini klarnet

INNERCITY ENSEMBLE – międzymiastowy kolektyw zawiązany w roku 2011. Grupę tworzą doświadczeni muzycy, grający aktualnie w takich grupach/projektach jak m.in.: HATI, Stara Rzeka, Alameda Organisation, Jachna/Buhl, Kapital, T’ien Lai, Tropy. Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, yass, postrock, elektronika i muzyka etniczna z różnych stron świata. Zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty. Ostatni album pt. „III” został wydany w listopadzie 2016 w dwóch formatach (CD oraz winyl) przez krakowski label Instant Classic. W corocznym rankingu 100 najlepszych płyt prestiżowego, brytyjskiego portalu The Quietus „III” znalazł się na trzeciej pozycji. Grupa występowała w wielu klubach i na festiwalach m.in.: Jazz od Nowa Festival (Toruń, 2018), Festiwal Jazz Jantar (Gdańsk, 2017 i 2013), Wschód Kultury – Inne Brzmienia (Lublin, 2016, OFF Festival (Katowice, 2015), Malta Festival (Poznań, 2015), Incubate Festival (Tilburg/Holandia, 2014), Jazz & Experimental Music from Poland (Londyn, 2013), Unsound Festival (Kraków, 2012).

Ray Dickaty – brytyjski saksofonista urodzony w Liverpoolu. Od kilku lat mieszka i pracuje w Warszawie. Jest Dyrektorem Muzycznym oraz kompozytorem Teatru Strefa WolnoSłowa przy Teatrze Powszechnym. Jest również założycielem oraz głównym dyrygentem Warsaw Improvisers Orchestra. Organizuje i prowadzi warsztaty muzyki improwizowanej „Sound in Space” dla muzyków i nie-muzyków. Karierę muzyczną zaczynał w Londynie we wczesnych latach 90., grając z zespołem Gallon Drunk. Po dołączeniu do legendarnej post-rockowej grupy Moonshake jego kariera nabrała rozpędu. Kilka lat później został członkiem Spiritualized, z którym związał się na pięć lat i wziął udział w nagraniu trzech płyt studyjnych. Nagrywał również z Dr. Johnem i koncertował w Stanach Zjednoczonych z Radiohead oraz Neilem Youngiem. Na przestrzeni wielu lat nagrywał i koncertował z m.in. Sonic Youth, Suicide, Lush, Stereolab, Durutti Column oraz takimi tuzami jak Eddie Prevost, Peter Brötzmann, Paal Nilssen-Love, Chris Corsano, John Butcher, Lol Coxhill, Martin Kuchen, Evan Parker.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Niezły występ, fajna muza. Mi się podobało.
Świetny koncert, świetny nowy DK Kadr!
Mocno alternatywne brzmienie z elementami etno i jazz. Połączenie Djembe z saksofonem i basem oraz neonowym oświetleniem stworzyło niezwykle nastrojowy klimat. Polecam
Fantastyczny koncert! Wspaniali muzycy i genialne wykonanie. Mógłbym słuchać codziennie. IE powinni puszczać w sanatoriach i szpitalach dla obłąkanych - wzrosłaby skuteczność terapii :)

Polecane