koncert

IV Tydzień Piosenki w Krakowie

koncert

IV Tydzień Piosenki w Krakowie

IV Tydzień Piosenki w Krakowie - Bilety na koncert

W dniach 1- 5 sierpnia odbędzie się w Krakowie czwarta z kolei edycja Festiwalu Podmiotów Intensywnie Śpiewających – Tydzień Piosenki. Wydarzenie to powoli nabiera rangi ogólnokrajowego festiwalu docenianego przez publiczność i artystów.

W tym roku festiwal organizowany jest w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie gdzie w pierwszym tygodniu sierpnia zaprezentujemy
5 koncertów i spektakli artystów związanych z Piwnicą pod Baranami, Lochem Camelot oraz Pracownią Piosenki Michała Zabłockiego. Wydarzenia charakteryzować się będą autorskim repertuarem oraz będą wykonywane zarówno przez znanych jak i wschodzących artystów. Dzięki temu dorocznemu wydarzeniu podtrzymujemy i rozwijamy tradycję krakowskiej piosenki literackiej.

W 2013 roku w Krakowie powstał Amalgamat Podmiotów Intensywnie Śpiewających, którego celem jest produkcja i promocja polskiej piosenki o wysokich walorach artystycznych. W skład amalgamatu weszły między innymi Piwnica pod Baranami, Loch Camelot i Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego zarządzana przez Fundację Poemat.
W dniach 2-9 sierpnia 2014 roku przeprowadziliśmy I Tydzień Piosenki w Krakowie, w ramach którego odbyło się 26 recitali i koncertów, wyłącznie w języku polskim. W związku z dużym zainteresowaniem odbiorców, powtórzyliśmy formułę koncertów, organizując w dniach 1-8 sierpnia 2015 roku II Tydzień Piosenki w Krakowie składający się z 27 wydarzeń artystycznych. Po przewie w 2016 roku, spowodowanej Światowymi Dniami Młodzieży, spełniając dalsze oczekiwania publiczności, w sierpniu 2017 roku po raz kolejny zaprosiliśmy widzów do spędzenia tygodnia z piosenką literacką, tym razem do Teatru Variete w Krakowie.

Organizatorami są: Fundacja Poemat, Kraków – Miasto Piosenki, Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego.

Partnerami: Piwnica pod Baranami, Teatr Loch Camelot, portal biletyna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Wspaniały koncert. Duże wrażenie zrobił utwór "Zemsta" wykonany przez Kamilę Klimczak. Może tylko głośne instrumenty czasami zagłuszały słowa innych piosenek a przecież słowa odgrywają tu kluczową rolę.
Urocza Anna Szałapek. Dobór piosenek mnie nie zachwycił, szkoda, ze tylko o katach, zabrakło mi innych.
Warto było przyjechać na kilka dni do Krakowa, by zobaczyć piękny, ciekawy, dowcipny i oryginalny koncert zespołu Loch Camelot.
Koncert był wspaniały, artyści w doskonałej formie - zdolną mamy młodzież! Kompozycje pani Korneckiej zasługują na docenienie w szerokim świecie. Scenariusz oraz konferansjerka - chapeau bas, nawet jeśli po wstępnych chwilach frywolnej radości widz sprowadzony został do zadumy i refleksji. Cóż, taki mamy klimat...Dla pani Prezes za wykonanie "Portofino" - złoty medal! Wyrazy uznania dla pana Michała Zabłockiego za inicjatywę i realizację Tygodnia Piosenki. Oby mu się jak najdłużej chciało chcieć...
Koncert sam w sobie ladny Ale czy to akustyka czy naglosnienie sprawil ze odbior piosenek , piesni zwlaszcza grupowych prawie niezrozumialy I to opinia moja i osob mi towarzyszacych
Piwnica zawsze pozostawia niezapomniane wrażenia. Organizacja bardzo dobra.
Występ bardzo dobry - atmosferę psuła krakowska publiczność zajmująca się "dokumentowaniem" poszczególnych wykonań-telefonami komórkowymi. W ciemnej sali, świecący w oczy ekran telefonu bardzo rozprasza. Może kiedyś i tu dotrze "kultura oglądania". Pozdrawiam artystów - wykonanie "kiedy płacze kobieta" - było niesamowite, wstrząsające i zmuszające do refleksji.
Koncer sentymentalny i nie do zapomnienia!
Piękny, magiczny koncert. Głęboki, emocjonalny - cudowny głos! świetna atmosfera. Aga ma magnetyzującą osobowość. Wchodzi się do jej świata, który bardzo wciąga. Energetyczna muzyka. Po prostu pięknie

Polecane