koncert

IV Tydzień Piosenki w Krakowie

koncert

IV Tydzień Piosenki w Krakowie

IV Tydzień Piosenki w Krakowie - Bilety na koncert

W dniach 1- 5 sierpnia odbędzie się w Krakowie czwarta z kolei edycja Festiwalu Podmiotów Intensywnie Śpiewających – Tydzień Piosenki. Wydarzenie to powoli nabiera rangi ogólnokrajowego festiwalu docenianego przez publiczność i artystów.

W tym roku festiwal organizowany jest w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie gdzie w pierwszym tygodniu sierpnia zaprezentujemy
5 koncertów i spektakli artystów związanych z Piwnicą pod Baranami, Lochem Camelot oraz Pracownią Piosenki Michała Zabłockiego. Wydarzenia charakteryzować się będą autorskim repertuarem oraz będą wykonywane zarówno przez znanych jak i wschodzących artystów. Dzięki temu dorocznemu wydarzeniu podtrzymujemy i rozwijamy tradycję krakowskiej piosenki literackiej.

W 2013 roku w Krakowie powstał Amalgamat Podmiotów Intensywnie Śpiewających, którego celem jest produkcja i promocja polskiej piosenki o wysokich walorach artystycznych. W skład amalgamatu weszły między innymi Piwnica pod Baranami, Loch Camelot i Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego zarządzana przez Fundację Poemat.
W dniach 2-9 sierpnia 2014 roku przeprowadziliśmy I Tydzień Piosenki w Krakowie, w ramach którego odbyło się 26 recitali i koncertów, wyłącznie w języku polskim. W związku z dużym zainteresowaniem odbiorców, powtórzyliśmy formułę koncertów, organizując w dniach 1-8 sierpnia 2015 roku II Tydzień Piosenki w Krakowie składający się z 27 wydarzeń artystycznych. Po przewie w 2016 roku, spowodowanej Światowymi Dniami Młodzieży, spełniając dalsze oczekiwania publiczności, w sierpniu 2017 roku po raz kolejny zaprosiliśmy widzów do spędzenia tygodnia z piosenką literacką, tym razem do Teatru Variete w Krakowie.

Organizatorami są: Fundacja Poemat, Kraków – Miasto Piosenki, Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego.

Partnerami: Piwnica pod Baranami, Teatr Loch Camelot, portal biletyna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje IV Tydzień Piosenki w Krakowie

Wspaniały koncert. Duże wrażenie zrobił utwór "Zemsta" wykonany przez Kamilę Klimczak. Może tylko głośne instrumenty czasami zagłuszały słowa innych piosenek a przecież słowa odgrywają tu kluczową rolę.
Urocza Anna Szałapek. Dobór piosenek mnie nie zachwycił, szkoda, ze tylko o katach, zabrakło mi innych.
Warto było przyjechać na kilka dni do Krakowa, by zobaczyć piękny, ciekawy, dowcipny i oryginalny koncert zespołu Loch Camelot.
Koncert był wspaniały, artyści w doskonałej formie - zdolną mamy młodzież! Kompozycje pani Korneckiej zasługują na docenienie w szerokim świecie. Scenariusz oraz konferansjerka - chapeau bas, nawet jeśli po wstępnych chwilach frywolnej radości widz sprowadzony został do zadumy i refleksji. Cóż, taki mamy klimat...Dla pani Prezes za wykonanie "Portofino" - złoty medal! Wyrazy uznania dla pana Michała Zabłockiego za inicjatywę i realizację Tygodnia Piosenki. Oby mu się jak najdłużej chciało chcieć...
Koncert sam w sobie ladny Ale czy to akustyka czy naglosnienie sprawil ze odbior piosenek , piesni zwlaszcza grupowych prawie niezrozumialy I to opinia moja i osob mi towarzyszacych
Piwnica zawsze pozostawia niezapomniane wrażenia. Organizacja bardzo dobra.
Występ bardzo dobry - atmosferę psuła krakowska publiczność zajmująca się "dokumentowaniem" poszczególnych wykonań-telefonami komórkowymi. W ciemnej sali, świecący w oczy ekran telefonu bardzo rozprasza. Może kiedyś i tu dotrze "kultura oglądania". Pozdrawiam artystów - wykonanie "kiedy płacze kobieta" - było niesamowite, wstrząsające i zmuszające do refleksji.
Koncer sentymentalny i nie do zapomnienia!
Piękny, magiczny koncert. Głęboki, emocjonalny - cudowny głos! świetna atmosfera. Aga ma magnetyzującą osobowość. Wchodzi się do jej świata, który bardzo wciąga. Energetyczna muzyka. Po prostu pięknie

Polecane z kategorii koncert