koncert

IX Wawer Music Festival: Mazowsze dla Niepodległej

koncert

IX Wawer Music Festival: Mazowsze dla Niepodległej

IX Wawer Music Festival: Mazowsze dla Niepodległej - Bilety na koncert

„MAZOWSZE NIEPODLEGŁEJ” w dniu 6 maja 2018 o godz. 17:30, koncert poświęcimy 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 70-leciu założeniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Rok 2018-sty to ważny czas związany z rocznicą 100-lecia odzyskania polskiej państwowości, który powinien zostać należycie uhonorowany i upamiętniony. Czy istnieje zespół polski bardziej oddany promocji polskiej kultury, związany z tradycją polskiej muzyki ludowej i tańca ludowego niż Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który przez 70 lat wykonał tysiące utworów na wszystkich najważniejszych estradach świata. Zespół niezmiennie odwołuje się do tradycji polskiej muzyki i do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jest wspaniałym zjawiskiem artystycznym, który godnie uczci 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Do Sali „Stary Młyn” w CKS Boss w Wawrze przyjedzie blisko 100-osobowa orkiestra oraz chór zespołu „Mazowsze”. Koncert jest wydarzeniem bardzo atrakcyjnym dla całych rodzin – każdy będzie mógł w nim czynnie uczestniczyć, znajdzie w nim atrakcyjne elementy: od kolorowych strojów, polifonicznych głosów, tematów ludowych po różnobarwne widowisko. Zespół wystąpi w Wawrze w ramach światowego tournée z programem „Mazowsze Niepodległej”, który będzie wielkim wspomnieniem dla pokoleń Polaków.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje IX Wawer Music Festival: Mazowsze dla Niepodległej

Mazowsze zachwyciło. Zespół w swoim repertuarze prezentował się znakomicie. Pieśni patriotyczne wzruszały. Trochę organizacja mogłaby być lepsza. Na koncercie było wiele dzieci, a rozpoczęcie koncertu było opóźnione oraz przerwa niepotrzebnie przedłużała się z powodu przemówień. Za dużo było słów, cegiełki mogły być sprzedawane w holu. Ale to nie ujmuje rangi wydarzeniu. Pozdrawiam organizatorów i życzę wytrwałości i wielu pozytywnych recenzji.
Występ Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze to sam miód na moje serce, a nowa wiązanka pieśni patriotycznych przygotowana na 100 lecie Polski Niepodległej wyciskała mi łzy w oczach!!! Występ super przygotowany i wspaniale prowadzony przez Pana Drzewieckiego.Tak trzymać Organizatorzy, szkoda że było tak mało młodzieży bo to zarazem wspaniała lekcja historii. Pozdrawiam z małżonką jako jedyni mieszkańcy Skarżyska Kamiennej na tym występie. Bożena i Adam

Polecane z kategorii koncert